Dla kogo?
Kurs skierowany jest do fotoamatorów, którzy są wrażliwi na piękno przyrody lubiący przebywać na łonie natury i potrafią zapanować nad aparatem. MDK-DŚT liczy na udział osób, które nie boją się pytać, popełniać błędów czy nie znać odpowiedzi. Ważna jest chęć i pasja, aby odkryć niezwykły świat fotografii przyrodniczej.
Zajęcia będą składały się z części teoretycznej i praktycznej, na których uczestnicy dowiedzą się, jaki warto mieć sprzęt, jak poradzić sobie w trudnych warunkach oświetleniowych czy też jak bezpiecznie szukać i fotografować zwierzęta oraz przyrodę. Zapoznają się z etycznymi zasadami, które powinny towarzyszyć fotografii przyrodniczej.
Praktyka
Uczestnicy będą mogli skorzystać z doświadczenia instruktora, a miejsca zajęć praktycznych będą dopasowywane do umiejętności, posiadanego sprzętu oraz wartości fotograficznej eksplorowanych miejsc. Przewidywane są zadania domowe, których wyniki będą prezentowane i omawiane na wspólnych spotkaniach.
Dodatkowo przewidziane są zajęcia teoretyczne z doświadczonymi fotografami przyrody, którzy na wspólnych spotkaniach przekażą wiele praktycznych uwag, opierając się na swoim doświadczeniu i osiągnięciach.
W zależności od zainteresowania zajęciami i ich rozwojowi planowana jest wystawa, która podsumuje działania i osiągnięcia grupy fotograficznej MDK-DŚT.
Uwagi
Zajęcia w terenie będą uzależnione od warunków atmosferycznych. W trudnych przypadkach - jeśli ryzyko fotograficznego niepowodzenia będzie zbyt duże (o czym decyduje prowadzący) MDK-DŚT zastrzega sobie możliwość odwołania zajęć.
Uczestnicy proszeni są o posiadanie dodatkowego wyposażenia: odzieży przeciwdeszczowej, odzieży termoaktywnej, obuwia wodoodpornego, latarki czołowej, lornetki, termosu.
Szczegóły uczestnictwa:
- koszt zajęć to 60 zł miesięcznie, płatne na początku każdego miesiąca,
- uczestnicy: młodzież od 16 roku życia i dorośli,
- ilość miejsc ograniczona: max. 10 osób,
- zapisy telefonicznie pod nr: 86 216 32 23, do 24.02.2023 r, do godz. 12:00,
- kalendarz spotkań będzie podany po zamknięciu zapisów.
Komentarze