Partia Razem zaprasza na spotkanie z członkiem Zarządu Krajowego - ADRIANEM
ZANDBERGIEM, które odbędzie się 22 kwietnia (piątek) o godzinie 18:00, w Parku
Przemysłowym Łomża przy ul. Sikorskiego 166. Będzie ono poświęcone aktualnej sytuacji politycznej w kraju oraz regionie, a także planowanym działaniom partii.
Partia Razem powstała na kongresie założycielskim w Warszawie w dniach 16-17 maja 2015 r.
Następnie wystartowała w wyborach parlamentarnych, a do świadomości wyborców przebiła się najmocniej podczas debaty kandydatów. Adrian Zandberg ujął wtedy widzów rzeczowością i szczerością wypowiedzi. W kampanii Razem poruszyło wiele wątków kluczowych dla Polaków, które wcześniej były spychane na margines dyskusji publicznej. Od tego czasu partia aktywnie działa zarówno na szczeblu ogólnokrajowym, jak i lokalnym. W swoim programie skupia się na kwestiach ekonomicznych, które dotykają na co dzień mieszkańców naszego kraju. Podnosi problemy bezrobocia, braku mieszkań i niesprawiedliwości systemu podatkowego.
Razem proponuje m.in. minimalną płacę godzinową, stosowanie umów o pracę w miejsce tzw.
„śmieciówek”, czy wprowadzenie 35-godzinnego tygodnia pracy. Obserwując niebezpieczną
spiralę kredytów hipotecznych młodych Polek i Polaków, chcą na wzór krajów Europy Północnej stworzyć państwowe plany budowy mieszkań. Partia postuluje sprawiedliwszy system podatkowy i skupienie się organów skarbowych w większym stopniu na korporacjach wyprowadzających zyski za granicę. Innowacyjni przedsiębiorcy zdaniem polityków Razem powinni mieć dostęp do pomocy w postaci publicznych funduszy na rozpoczęcie i prowadzenie działalności. Przemysł i dobrze opłacane miejsca pracy stanowić mają koła zamachowe gospodarki.
Według członków Partii poszczególne regiony kraju mają nierówne szanse na rozwój
i podnoszenie jakości życia swoich mieszkańców. To dlatego młodzi ludzie z województwa
podlaskiego, w tym Łomży, bardzo często muszą szukać zatrudnienia w większych miastach. Aby z tym walczyć politycy Razem proponują przeniesienie części urzędów centralnych poza stolicę. Takie rozwiązanie sprawdza się doskonale w Niemczech i tworzy nowe miejsca pracy poza dużymi ośrodkami. Partia walczy z ograniczaniem usług publicznych w mniejszych miejscowościach, likwidacją szpitali, sądów i urzędów pocztowych. Uważa, że wprowadzanie szybkiej kolei międzymiastowej nie powinno odbywać się kosztem połączeń lokalnych, dzięki którym wiele Polek i Polaków dojeżdża codziennie do pracy. Członkowie Razem stoją też na stanowisku, że każdy ma prawo do dobrej edukacji, dlatego sprzeciwiają się likwidacji szkół i bibliotek w małych miastach.
Komentarze