- Koncerty tego zespołu można śmiało nazywać wydarzeniami o randze krajowej, bo jest to najwyższy poziom artystyczny. W dodatku w tym repertuarze... Przecież nie ma nic piękniejszego niż polskie kolędy. Nas, tu w Łomży, obecność 33 Pułku Piechoty i sztabu 18 Dywizji Piechoty już w okresie międzywojennym przyzwyczaiły, że wojsko jest istotnym składnikiem życia społecznego, wizerunku miasta, wydarzeń kulturalnych. Z wielką radością i jak swoich przyjaciół witamy zatem zawsze zespół reprezentacyjny Wojska Polskiego - powiedział Marek Olbryś.
Tradycja kolędowych wizyt chóru RZAWP w parafii Krzyża Świętego w Łomży ma już kilka lat. Wzmocniona została ostatnio w związku z tworzeniem w mieście 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego, który kontynuuje tradycje 33 Pułku Piechoty. Dowódcę 18 ŁPL, płk Pawła Gałązkę reprezentował tym razem mjr Jan Krysiuk i ppłk rez. Ryszard Matuszewski, kierownik Klubu Wojskowego.
- Wojsko przede wszystkim broni granic i niepodległości naszego kraju, ale życie składa się przecież także z "czegoś dla ducha". Zespół artystyczny WP koncertuje niemal cały czas i tego rodzaju wydarzenia musimy umawiać z dużym wyprzedzeniem. Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego składa się z trzech zasadniczych części: chóru, który tym razem gościmy, orkiestry koncertowej i wielkiego zespołu estradowego z solistami i tancerzami. Wszyscy są artystami wspaniałej klasy i jestem dumny, że tak chętnie przyjmują zaproszenia do Łomży - mówił ppłk rez. Ryszard Matuszewski.
W kościele Krzyża Świętego wojskowy chór najpierw zapewnił oprawę muzyczną mszy świętej celebrowanej przez łomżyńskiego biskupa pomocniczego Tadeusza Bronakowskiego, a potem zaprezentował koncert złożony z pieśni, które zawsze najlepiej brzmią w wykonaniu artystów w mundurach (m. in. zabrzmiała "Pierwsza Brygada" i "Marsz, marsz Polonia..." oraz "Serce w plecaku" na bis) a także najpiękniejszych polskich kolęd.
- Cieszymy się, że wojsko śpiewa z nami kolędy. Nie tylko dlatego, że tam, gdzie jest wojsko, my wszyscy czujemy się bezpiecznie - powiedział biskup Tadeusz Bronakowski dziękując za występ przyjęty owacyjnie przez zebranych w świątyni.
Wśród słuchaczy koncertu był także senator Marek Adam Komorowski, który uznał go również za hołd złożony wszystkim pełniącym służbę w wojsku.
Komentarze