Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 23 grudnia 2024 06:45
Reklama

Magdalena Sroka prezesem Porozumienia - [VIDEO]

Jarosław Gowin złożył rezygnację z funkcji prezesa Porozumienia. Decyzję w tej sprawie ogłosił podczas Kongresu Nadzwyczajnego partii, które odbyło się w Muzeum Niepodległości w Warszawie. Już wiosną przyszłego roku finalizować się będą rozmowy partii opozycyjnych na temat konstelacji, w której opozycja pójdzie do wyborów.
Magdalena Sroka i Stanisław Derehajło podczas Kongresu Nadzwyczajnego Porozumienia w Muzeum Narodowym w Warszawie

Autor: Telewizja Narew

 

Jedyną kandydatką na następczynię Gowina była posłanka Magdalena Sroka, która przed głosowaniem podkreślała, że jej zdaniem jest miejsce na scenie politycznej dla Porozumienia.  W wyborach nowego prezesa głosowało 86 delegatów, 82 poparło Magdalenę Srokę.

"Przed nami walka, ciężka walka, wiele wyzwań, ale wiem, że na tej sali już nie ma ludzi nieprzyzwoitych, że nie ma ludzi niehonorowych" - mówiła po ogłoszeniu wyników Sroka. "Z takimi, jak wy, można zdobywać góry i my to wspólnie uczynimy - odsuniemy PiS of władzy" - dodała.

Jak podkreślała nowa szefowa partii, Porozumienie będzie częścią nowej centroprawicy. "Jestem przekonana, że ona powstanie" - dodała. "Jestem przekonana, że Porozumienie ma bardzo wiele do zaoferowania i w niedalekiej przyszłości będzie odgrywało ważną rolę" - przekonywała.

- Gdy padła propozycja, gdy pierwszy raz rozmawiałam o tym z Jarosławem Gowinem, moja reakcja nie była taka, jak by się mogło wszystkim wydawać - opowiadała Sroka. Wiem, że to nie będzie łatwy czas, ale każdy dzień do najbliższych wyborów wierzę, że spędzimy na ciężkiej pracy" - mówiła. Trzeba zatrzymać kierunek, w którym PiS prowadzi dzisiaj Polskę. Trzeba zatrzymać to dla naszych dzieci, dla naszych rodzin, dla przyszłych pokoleń i jak tu stoję, obiecuje wam, że zrobimy wszystko, wspólnie, co w naszej mocy, żeby tak właśnie było" - dodała.

 

Nowej prezes Porozumienia zależy na tym by  każdy Polak miał wolny wybór, żeby nie musiał głosować na mniejsze zło. Dlatego od nowego roku rozpoczną się prace na stworzeniem jednego bloku po stronie opozycji, by w ten sposób zamknąć drogę tym, którzy będą chcieli oddać głos, a tak różnorodna lista będzie powodowała, że jednak nie znajdą swojego kandydata albo ich sumienie nie pozwoli im głosować na jedną listę, na której będzie zarówno Adrian Zandberg, jak i Władysław Kosainiak-Kamysz powiedziała prezes Porozumienia. Sroka zapowiedziała, że na początku przyszłego roku odbędzie się kongres programowy Porozumienia.

 

Jak przekonywała nowa Prezes Silna Polska to Polska w UE i NATO. To Polska budująca swoje relacje militarne i gospodarcze z USA i zachodnimi partnerami. To Polska nieodrzucająca wsparcia od naszych europejskich partnerów.

Oprócz postawy rządu w sprawie niemieckich Patriotów skrytykowała też inne elementy polityki PiS, m.in. Polski Ład, który jej zdaniem „w sposób niewiarygodny skomplikował system podatkowy, nałożył dodatkowe daniny, związał ręce polskim przedsiębiorcom, zaatakował nie tylko klasę średnią, ale niemal wszystkich Polaków mówiła Magdalena Sroka.

Przypomnijmy obecnie koło Porozumienia tworzy piątka posłów: Jarosław Gowin, Magdalena Sroka, Iwona Michałek, Stanisław Bukowiec i Michał Wypij, który jest przewodniczącym oraz jeden senator Józef Zając.

Do sierpnia 2021 roku Porozumienie wraz z Prawem i Sprawiedliwością i Solidarną Polską współtworzyło rząd, a Jarosław Gowin pełnił w nim z przerwą rolę wicepremiera od 2015 roku oraz ministra rozwoju, pracy i technologii (w latach 2020-2021) i ministra nauki i szkolnictwa wyższego (w latach 2015-2020).

 

 



Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama