Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Inauguracja roku akademickiego w Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży - [VIDEO]

Po raz 27 Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży zainaugurowała rok akademicki, ale po raz pierwszy jako Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych.
Inauguracja roku akademickiego w Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży - [VIDEO]

W nowy rok akademicki dumnie wkroczyło 1390 studentów I i II stopnia, a także słuchaczy  studiów podyplomowych na 6 kierunkach kształcenia. 51 osób rozpocznie naukę na nowo powstałym kierunku – logistyka. Była to pierwsza, wyjątkowa inauguracja po zmianie nazwy.

Na przestrzeni 26 lat działalności Uczelnia sukcesywnie zaznacza swoją obecność w środowisku szkół wyższych w regionie i Polsce i jest chętnię wybieraną uczelnią przez studentów.

Podkreślając międzynarodowy charakter uczelni wykład inauguracyjny Roku Akademickiego 2022/2023 wygłosił Heiko Schüler prof. honorowy MANS -dyrektor zarządzający Firmenausbildungsverbund (FAV) Gotha e. V. Niemcy. Profesor Heiko Schüler omówił „Znaczenie współpracy międzynarodowej w zakresie kształcenia zawodowego i akademickiego dla przyszłej dostępności wykwalifikowanych pracowników i sukcesu ekonomicznego firm”

Inauguracja Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży zgromadziła wielu przyjaciół uczelni. W uroczystości samorząd województwa podlaskiego reprezentował wicemarszałek Marek Olbryś

Niezwykła nobilitacja dla Łomży, ponieważ to nie tylko zmiana nazwy, ale nowe możliwości i nowe szanse – mówi poseł na Sejm RP Stefan Krajewski.

Gratulacje i życzenia przekazali społeczności MANS również m. in. starosta łomżyński Lech Marek Szabłowski. Z kolei przedstawiciele zaprzyjaźnionych uczelni z Polski oraz m. in. z Ukrainy, Słowacji, USA, Bułgarii, Serbii, Niemiec czy Włoch oraz wielu instytucji i organizacji wystosowali listy.

Prof. Roman Engler, rektor łomżyńskiej uczelni obszernie mówił w swoim wystąpieniu także o rozlicznych międzynarodowych inicjatywach realizowanych przez MANS oraz pomocy dla uchodźców z Ukrainy (ponad 20 osób nadal mieszka w domu akademickim). Przypomniał także o tradycji jaka obowiązuje na uczelni: parom, które poznały się w trakcie studiów, funduje ślubne obrączki.

 


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama