Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 12:50
Reklama

Folklor i tożsamość pogranicza w Narewce już za nami [VIDEO]

Największa impreza sezonu w gminie Narewka już za nami. III edycja plenerowego wydarzenia „Folklor i tożsamość pogranicza” utkwi w pamięci organizatorów i licznie przybyłych gości, którzy tego dnia mieli okazję wysłuchać 30 koncertów w wykonaniu solistów i zespołów wokalno-instrumentalnych, reprezentujących muzykę z polsko-białoruskiego pogranicza.
Folklor i tożsamość pogranicza w Narewce już za nami [VIDEO]

W gronie artystów występujących w narewkowskim amfiteatrze pojawili się przedstawiciele amatorskiego ruchu artystycznego z południowo-wschodniej Białostocczyzny - śpiewający w przeważającej mierze „na wschodnią nutę”- jak i goście z innych regionów Podlasia – grupy wokalno-instrumentalne krzewiące folklor polski, charakterystyczny dla województwa podlaskiego

 

Oprócz pełnego wdzięcznych melodii bloku ludowego, wiele działo się również wokół sceny. Swoimi regionalnymi wyrobami i wypiekami częstowały koła gospodyń wiejskich z gminy Narewka

Podczas imprezy nie zabrakło także stoisk lokalnych rękodzielniczych : z warsztatami pn. „Drugie życie makulatury”, makatkę narewkowską,   gobelinami czy regionalnymi, własnoręcznie wykonanymi pamiątkami.

Istotnym punktem wydarzenia, któremu poświęcono sporo uwagi, dokonując uroczystego wręczenia nagród na scenie, było także rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, kosz płodów rolnych oraz „pierepiołkę”.

Wraz z zapadnięciem zmroku rozpoczęła się natomiast huczna zabawa, która skończyła się dopiero następnego dnia. Poprowadziły ją energetyczne zespoły z gatunku muzyki disco polo&dance (Dobryje Grajki, As, Zorka), porywając publikę do żywiołowych tańców po sceną. Gwiazdą wieczoru, za sprawą której frekwencja na imprezie skoczyła jeszcze mocniej w górę, był czołowy przedstawiciel wspomnianego nurtu – zespół JORRGUS. 


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama