Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 15:26
Reklama

Naprawią, sprzątną, popilnują. Dorabia sobie coraz więcej Polaków

Naprawią cieknący kran, przypilnują dzieci, posprzątają mieszkanie. Coraz więcej osób dorabia w ten sposób do pensji czy emerytury, żeby załatać dziurę w domowym budżecie.
Naprawią, sprzątną, popilnują. Dorabia sobie coraz więcej Polaków

Autor: iStock

Dorabianie ma w Polsce długą tradycję. Zazwyczaj motywacją są dodatkowe pieniądze. Zresztą powodów jest tyle, ile osób dorabiających sobie po godzinach lub w wolnym czasie.

– Swoją decyzję o dołączeniu do użytkowników platformy SeniorApp motywują chęcią podreperowania domowego budżetu, który ucierpiał w wyniku inflacji. Wielu z nich, mimo że pracuje, szuka dodatkowych źródeł dochodu. Miesięcznie realizują średnio ok. 7 zleceń, a rekordziści dorabiający w SeniorApp podejmują się ponad 20 zleceń w miesiącu – dodaje Igor Marczak, SeniorApp.

Najbardziej znanym przedstawicielem tej grupy jest tzw. złota rączka, czyli pan od napraw wszelakich. Zwykle lubiany przez swoich klientów.

– Miałam kiedyś problem z kranem: mimo napraw ciągle przeciekał. Znalazłam w internecie namiar na pana złotą rączkę – tak się dosłownie nazwał – opowiada N4M 60-letnia pani Maria. – Pojawił się dość szybko (na tzw. fachowców czekałam tygodniami). Nie tylko naprawił mi kran, ale jeszcze przejrzał i ponaprawiał inne urządzenia, zwłaszcza w łazience. Od tamtej pory mamy ze sobą kontakt i jak tylko potrzebuję pomocy, dzwonię.

Stawki nie idą w górę

Według raportu SeniorApp coraz więcej Polaków zaczyna świadczyć drobne usługi, których codziennie potrzebuje naprawdę duża grupa mieszkańców naszego kraju. Są to m.in. sprzątanie mieszkania, robienie zakupów, opieka nad osobą potrzebującą pomocy, wyprowadzanie psa na spacer, drobne naprawy domowe czy prace ogrodowe.

– Analizując sytuację Gig Workerów, czyli osób oferujących w sieci różnego rodzaju pomoc i gotowych do podjęcia dodatkowej pracy od zaraz, zwróciliśmy uwagę na to, że od marca 2022 r. do końca czerwca liczba Polaków oferujących swoje usługi na naszej platformie znacznie wzrosła, nawet o kilkadziesiąt procent – mówi Igor Marczak, SeniorApp, cytowany przez Strefę Biznesu.

Jak zauważa Marczak, zaletą tej usługi jest to, że – …stawki nie idą w górę. W zależności od rodzaju zleconego zadania i miasta użytkownicy za godzinę pracy oczekują zapłaty w wysokości takiej jak w 2021 roku, czyli tzn. od 15 do 55 zł.

Rezultatem jest coraz większa grupa osób zainteresowanych – z jednej strony – świadczeniem, z drugiej – kupowaniem tego typu usług.

SeniorApp. Co to jest?

SeniorApp to aplikacja mobilna oraz platforma webowa. Jej twórcy adresują je do wszystkich potrzebujących i szukających pomocy w sprawach życia codziennego, a także do tych, którzy takiej pomocy chcą udzielić. 

Choć SeniorApp działa na rynku niecały rok – czytamy w serwisie mycompanypolska.pl – zgromadził już spore i stale rosnące grono użytkowników. Obecnie można z niej skorzystać w 25 największych polskich miastach. Docelowo ma objąć cały kraj.

 


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama