- Turniej pięściarski w Łomży i pozostałe wydarzenia olimpiady w sportach halowych, którą realizuje w naszym województwie Podlaska Federacja Sportu przy finansowym udziale urzędu marszałkowskiego, to doskonała promocja sportu i całego regionu. Dla mnie sport to samo dobro służące rozwojowi fizycznemu, ale jeszcze bardziej psychicznemu człowieka. Działanie według pewnych norm, fair play, umiejętność przyjmowania sukcesów, ale i porażek… To bezcenne doświadczenia dla młodych ludzi. Dlatego, zwłaszcza w dyscyplinach olimpijskich, będziemy wspierać sport. Polski Związek Bokserski także może zawsze na nas liczyć - powiedział wicemarszałek Marek Olbryś.
Kilka „olimpijskich dni” spędziło w Łomży około 400 zawodniczek i zawodników w wieku 15 – 16 lat (kadetów) wraz z trenerami i opiekunami. Rywalizowało na ringu po 16 chłopców w każdej z 13 kategorii wagowych i po 8 dziewcząt także w 13 kategoriach.
- Gościliśmy tu przedstawicieli chyba wszystkich województw, zawodniczki i zawodników, którzy uzyskali kwalifikacje regionalne. Poziom określiłbym jako zróżnicowany w fazie eliminacyjnej, ale ćwierćfinały, półfinały i finały były już pokazem sztuki pięściarskiej w dobrym wykonaniu - podkreślał Zbigniew Maleszewski, który jest wiceprezesem PZB, szefem podlaskich struktur związku, a w Łomży także kieruje klubem BKS Tiger, który bezpośrednio czuwał nad organizacją olimpiady.
Jego zdanie podziela także prezes PZB Grzegorz Nowaczek.
- Jest gromadka bardzo utalentowanych dzieciaków. Na Paryż jeszcze nie, ale na Los Angeles może już tak – powiedział Grzegorz Nowaczek nie szczędząc gratulacji i wyrazów uznania organizatorom turnieju.
Wicemarszałek Marek Olbryś wraz działaczami PZB brał udział w dekorowaniu ambitnych młodych sportowców, którzy w walce dawali z siebie wszystko.
- Cieszę się bardzo, że potrafiłam się podnieść, chociaż przegrywałam dwie pierwsze rundy. Czułam wielkie wsparcie koleżanek – powiedziała Julia Lubarska z Żyrardowa.
Podczas finałowej gali Srebrne Odznaki Polskiego Związku Bokserskiego otrzymali: wicemarszałek Marek Olbryś, Agnieszka Muzyk, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży, działacze okręgowych struktur PZB i szkoleniowcy klubu Tiger Łomża - Radosław Łaski, Maciej Nikodem i Marcin Fabiszewski (jest wojskowym i nie mógł być obecny). Grzegorz Nowaczek i Zbigniew Maleszewski przekazali także na ręce wicemarszałka Marka Olbrysia specjalne podziękowania dla marszałka Artura Kosickiego.
Mistrzynie Polski kadetek
46 kg – Karolina Deręgowska (Kujawsko - Pomorskie)
48 kg - Nadia Formela (Zachodniopomorskie)
50 kg - Martyna Koczkodaj (Mazowieckie)
52 kg - Zuzanna Ligman (Pomorskie)
54 kg - Julia Lubarska (Mazowieckie)
57 kg - Martyna Jarząbek (Śląskie)
60 kg - Kinga Krówka (Wielkopolskie)
63 kg - Maja Razik (Zachodniopomorskie)
66 kg - Oliwia Araszewska (Zachodniopomorskie)
70 kg - Matylda Miszczyk (Śląskie)
75 kg - Daria Skubiszewska (Lubelskie)
80 kg - Amelia Kostrzewa (Łódzkie)
+80 kg - Sandra van der Zanden (Kujawsko - Pomorskie)
Mistrzowie Polski kadetów
46 kg - Igor Uściniak (Warmińsko - Mazurskie)
48 kg - Oskar Grodzicki (Kujawsko - Pomorskie)
50 kg - Mateusz Szczoczarz (Kujawsko - Pomorskie)
52 kg - Mateusz Osmólski (Kujawsko - Pomorskie)
54 kg - Kacper Frymus (Lubelskie)
57 kg - Wojciech Duszyński (Pomorskie)
60 kg - Maciej Marchel (Podlaskie)
63 kg - Patryk Duda (Zachodniopomorskie)
66 kg - Fabian Urbański (Zachodniopomorskie)
70 kg - Igor Rondoś (Lubelskie)
75 kg - Fabian Rosiak (Mazowieckie)
80 kg - Alan Figura (Zachodniopomorskie)
+80 kg - Natan Rogala (Wielkopolskie).
Komentarze