Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 25 listopada 2024 00:21
Reklama

Festiwal Kolęd w Pniewie - [VIDEO] i [FOTO]

Nie tylko zimowa aura spowodowała, że świąteczny klimat można już poczuć w Gminie Łomża. W Pniewie w gminnym ośrodku kultury słychać było kolędy i pastorałki wszystko za sprawą Festiwalu Kolęd.
Festiwal Kolęd w Pniewie - [VIDEO] i [FOTO]

Festiwal Kolęd to dwie kategorie wiekowe: 5-10 lat oraz 11-18 lat dobór repertuaru był dowolny. Pastorałki, kolędy, mikołaj i oczywiście prezenty, za co dzieci kochają ten świąteczny czas?

Do muzycznych zmagań zgłosiło się 21 uczestników, spośród których jury wyłoniło ośmiu laureatów.

 

Wszyscy czekali na ogłoszenie wyników. Adrenalina, szybsze bicie serca i nadzieja, tym silniejsza im bliżej werdyktu, wszyscy młodzi artyści czekali w napięciu. Takie festiwale i prezentacja na nich to szansa na rozwój. 

Uzdolniona artystycznie młodzież i dzieci z gminy Łomża zaprezentowała się również w Jasełkach na wesoło, które przygotowało Koło teatralnedziałające przy gminnym ośrodku Kultury w Pniewie. Początkującymi artystami opiekuje się Marzanna Gawrych, aktorka teatru Lalki i Aktora w Łomży

 

Laureatami festiwalu w kat. wiekowej 5-10 lat zostali:

I nagrodę otrzymała – Laura Sierzputowska, która zaśpiewała „Jadą kolędnicy jadą”, II nagroda trafiła do Julii Tchórzewskiej za kolędę„Gdy śliczna Panna”, III nagrodę odebrała Nikola Jurkowska za „Przyjdź do mnie mały Jezusiku” i IV nagroda – Mikołaj Różycki za 18 wieczna pastorałkę  „Gore Gwiazdka Jezusowi”.

W kat. wiekowej 11-18 lat laureatami zostali:

– Amelia Modzelewska, która zdobyła I nagrodę za wykonanie kolędy „Gdy śliczna Panna”, II nagroda trafiła do Zuzanny Tchórzewskiej i jej interpretację pastorałki „Od serca do ucha”, III nagroda to Nina Dąbrowska i kolęda „Lulajże Jezuniu” i podobnie jak w pierwszej kategorii IV nagroda trafiła do mężczyzny, to Adam Aliński i jego „Złota Jerozolima i biedne Betlejem”.

Takie spotkania integrują nie tylko małe społeczności, ale tworzą też relacje międzypokoleniowe. Uczestnikom zmagań konkursowych kibicowały całe rodziny mamy, ojcowie i dziadkowie. 

Festiwal  odbył się w ramach projektu, realizowanego przez GOK w Pniewie i Szkołę Podstawową w Wygodzie dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.



Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama