Gospodarzem kongresu była Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol. To kolejne spotkanie branżowe, na którym poznaliśmy trendy rynkowe w światowym mleczarstwie oraz gusta i preferencje polskich konsumentów.
Polacy dokonują zakupów spożywczych świadomie, i jak się okazuje wracają do smaków dzieciństwa czyli do produktów nabiałowych, które dobrze znają.
Pandemia wpłynęła na nasze życie, ale preferencje zakupowe specjalnie nie uległy zmianie.
Dwudniowy kongres serowarski w Mrągowie był okazją do spotkania firm i klientów związanych z branżą mleczarską w Polsce. Mleko jest tylko jedno i to ono połączyło wszystkich na mrągowskim spotkaniu, na którym rozmawiano również o jakości surowca i bezpieczeństwie produkcji, nowoczesnych technikach i technologiach, ale także o energii, wodzie i środowisku w przemyśle mleczarskim czy finansowaniu inwestycji
Mówimy ser myślimy jakość, polskie mleko i jego regionalni dostawcy. Spółdzielnia Mlekpol gospodarz kongresu serowarskiego w Mrągowie jest jednym z największych producentów mleka i wyrobów mleczarskich w Polsce i w Europie. Siła Mlekpolu tkwi w ludziach, którzy go tworzą. Produkty Mlekpolu powstają w 13 nowoczesnych i wysoko wyspecjalizowanych zakładach przetwórczych. Spółdzielnia przez lata nieprzerwanie dba o kolejne pokolenia konsumentów, tworząc różnorodny, nowatorski asortyment. Od czterech dekad na polskich stołach pojawiają się produkty marek, takich jak: Łaciate, Milko, Mazurski Smak, Rolmlecz i Maślanka Mrągowska.
Komentarze