Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 5 listopada 2024 22:38
Reklama

"Żabki" ominą zakaz handlu. Staną się placówkami medycznymi

Politycy PiS doprecyzowują przepisy zakazujące sprzedaży stacjonarnej w niedziele dla sklepów z usługami pocztowymi. W tym samym czasie właściciele jednej z największych sieci handlowych w Polsce wprowadzają do swojej oferty porady lekarskie, przekształcając jednocześnie lokale w placówki medyczne.
"Żabki" ominą zakaz handlu. Staną się placówkami medycznymi

Autor: mat. pras.

Niedziele niehandlowe

Od 2018 r. zakazany jest w Polsce niedzielny handel. Wyjątek stanowi kilka dni w roku, wskazanych przez rząd. Aby obejść ten przepis i otwierać sklepy 7 dni w tygodniu, wielu przedsiębiorców zdecydowało się na podpisanie umów z placówkami pocztowymi. Działalność tego typu jest bowiem jedną z tych, które wyłączono z zakazu. Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało jednak, że wkrótce przepisy zostaną doprecyzowane. Podmioty pośredniczące w obrocie paczkami będą mogły otwierać swoje placówki w sytuacji, kiedy ten typ działalności przeważy nad handlem.

Żabka reaguje

Można było spodziewać się, że tylko kwestią czasu jest znalezienie przez przedsiębiorców sposobu na nadchodzące zmiany. To sklepy Żabka jako pierwsze wprowadziły usługi pocztowe, aby obsłużyć swoich konsumentów w niedziele objęte zakazem. Teraz, oprócz wydawania paczek, sieć przekształci się również w placówki świadczące usługi zdrowotne i zaoferuje klientom dostęp do całodobowej opieki lekarskiej.

- Aby skorzystać z usługi, wystarczy dokonać w Żabce zakupu jednego z dwóch rodzajów voucherów – na telekonsultację z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej (internista, pediatra) lub z wybranym specjalistą (16 specjalizacji lekarskich dostępnych od ręki, m.in. alergolog, dermatolog, endokrynolog, laryngolog, ortopeda, pulmonolog, ginekolog, geriatra, reumatolog, nefrolog i dietetyk) – czytamy w informacji przesłanej nam przez biuro prasowe sieci.

W przypadku podstawowej opieki, klient za voucher zapłaci 55 zł. Porady lekarzy specjalistów wyceniono na 75 zł. Wystarczy zamówić rozmowę telefoniczną i podać wykupiony kod. Wszystko ma odbywać się w mniej niż 15 minut. Lekarze upoważnieni są również do wystawiania e-recept oraz zwolnień lekarskich. Usługa weszła w życie wraz z początkiem września.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama