- Młodzież się rozwija, poznaje nowinki, stara się wcielać je w życie, a to przedsięwzięcie i pieniądze na pewno przysłużą się rozwojowi łomżyńskiego Technikum Informatycznego - mówił Marek Olbryś, wicemarszałek województwa.
Jak przyznaje profesor Roman Engler rektor Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży dzięki tego typu wsparciu młodzież zyskuje unikalne w skali kraju warunki kształcenia, co przekłada się na wyniki chociażby w postaci zdawalności matur. Dziś Technikum informatyczne należy do ścisłego grona techników w Polsce.
- Nasza młodzież jest naprawdę bardzo uzdolniona. Drugi rok z rzędu 100 procent absolwentów Technikum Informatycznego zdało maturę. Teraz nasi uczniowie będą mieli jeszcze większe możliwości, żeby ten potencjał wykorzystać. Współpraca z urzędem marszałkowskim, wykorzystanie środków unijnych przynosi świetne efekty. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie coraz lepsza - podkreślał Roman Engler, rektor WSA w Łomży. - Dzięki temu możemy stworzyć bardzo dobre warunki do tego, aby Technikum Informatyczne było wiodącym technikum informatycznym w Polsce – kontynuował.
Choć projekt przewiduje kompleksowe wsparcie dla 30 osób i pięciu nauczycieli, liczba osób, która z niego skorzysta jest znacznie większa.
- Tak naprawdę ponad 400 uczniów szkół średnich, gdzie organem założycielskim jest Wyższa Szkoła Agrobiznesu oraz ponad 1000 studentów skorzysta z tego projektu. Dodatkowo najlepsze pracownie w regionie, stworzone dzięki tym środkom, przysłużą się studentom Uniwersytetu Złotego Wieku – wyjaśnia profesor Roman Engler, rektor WSA.
Całkowita wartość projektu to przeszło 1,6 mln zł. Za jego obsługę odpowiedzialna jest Agencja Rozwoju Regionalnego w Łomży.
- Ta kwota dofinansowania rozkłada się na naprawdę duże grono uczniów i studentów. Jest to niezwykle istotne, ponieważ są to drogie urządzenia, a tempo rozwoju technologii jest zawrotne – przyznaje Sławomir Szulc, prezez Agencji Rozwoju Regionalnego w Łomży. - Dzięki współpracy z Wyższą Szkołą Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży uczniowie mogą korzystać z tej najnowocześniejszej technologii, ale także wiedzy. To w połączeniu ze sobą daje naprawdę wspaniałe efekty – dodaje.
Projekt realizowany będzie do września 2022 roku.
Komentarze