W ramach projektu powstało sześć uniwersytetów, w tym jeden dla rodziców. Zajęcia były prowadzone przez naukowców z PWSIiP, w sposób właściwy dla kultury akademickiej i jej ducha. Studenci spotykali się w salach wykładowych uczelni, mieli indeksy, a na zakończenie pisali test wiedzy.
Główny cel projektu - stworzenie warunków do rozwijania ich pasji w zakresie nauki i wiedzy – został osiągnięty. Młodzi ludzie i ich rodzice licznie uczestniczyli w zajęciach. Z pewnością na frekwencję miała wpływ różnorodność zajęć. Uniwersytety miały swoje profile – nauki o zdrowiu, techniczno-technologiczny oraz społeczno-prawny. W ramach zajęć odbywały się wykłady, gry, doświadczenia, prezentacje. Rodzice mieli dodatkowo moduł zajęć ruchowych.
Przed uczestnikami projektu już tylko uroczyste zakończenie projektu – wręczenie nagród, powołanie młodzieżowego senatu uczelni oraz konferencja naukowa. To jesienią. Na razie – i studenci i wykładowcy mają wakacje!
- Nasi nowi studenci na własnej skórze doświadczyli tego czym jest studiowanie i kultura akademicka – mówi dr Urszula Widelska, kierownik projektu. - Cieszymy się, że PWSIiP mogła sprostać tak wielu oczekiwaniom młodych osób. Pokazaliśmy, że do wiedzy należy mieć szacunek i respekt, ale także dowiedliśmy, że wiedza to przygoda. Mamy nadzieję, że nasza wspólna praca zaowocuje jeszcze większym rozwojem pasji i zainteresowań oraz będzie wsparciem decyzyjnym w przypadku wyboru profilu szkoły średniej lub kierunku studiów przez uczestników projektu w przyszłości. Chcemy podkreślić, iż drzwi PWSIiP są dla Was zawsze otwarte – dodaje.
„Moja pasja – moja przyszłość” to projekt realizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, finansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Komentarze