- W tym roku ponownie powracamy do formuły konkursowej. Z uwagi na utrzymującą się skomplikowaną sytuację związaną z przemieszczaniem i przekraczaniem granic, podjęliśmy decyzję o organizacji festiwalu w formie hybrydowej – wyjaśnia Jarosław Antoniuk, dyrektor TLiA w Łomży.
Prezentacja spektakli zagranicznych odbędzie się zatem online w łomżyńskiej Hali Kultury. Spektakle polskie grane będą na żywo na scenie Teatru Lalki I Aktora w Łomży i innych przestrzeniach miejskich.
- Wybrana przez nas formuła spotkała się z aprobatą i wsparciem Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Prezydenta Miasta Łomża – dodaje dyrektor.
W programie konkursowym znalazło się 10 teatrów zagranicznych oraz 7 teatrów polskich. Nie zabraknie również doskonałych spektakli plenerowych.
- Z myślą o widzach wybraliśmy teatry nowatorskie w formie artystycznej, zróżnicowane pod względem tematycznym i odwołujące się do uniwersalnych wartości, mówiące o wielu ważnych emocjach i poruszające problemy globalne - te najbardziej aktualne. „Teatr ważnych spraw” jest głównym tematem nurtu konkursowego – tłumaczy Jarosław Antoniuk.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Na spektakle w pomieszczeniach, w związku z limitem miejsc, obowiązują wejściówki, które można odebrać w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży.
Komentarze