38. Finalistek to najliczniejsza jak dotąd grupa. Dziewczyny pochodzą z najodleglejszych zakątów naszego regionu. Wśród kandydatek są także mieszkanki województw: mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.
- Obecnie, nie możemy spotykać się stacjonarnie, ale to absolutnie, nie wpłynęło na jakość realizowanych przez nas działań, a przede wszystkim na to, żeby pracować i w tym trudnym okresie, pozwolić sobie na namiastkę normalności – mówi Anna Kurządkowska-Kosińska.
Przetestowane w ubiegłym roku zajęcia online, znalazły swoje zastosowanie także dziś. Na specjalnie stworzonej, zamkniętej grupie przeprowadzane są różnego rodzaju warsztaty. Dotychczas online, udało się zrealizować dwa spotkania organizacyjne (z koordynatorem projektu - Klaudią Piaścik, która od tego roku opiekuje się kandydatkami oraz fotografami, Kingą Polkowską oraz Marcinem Kossakowskim, którzy omówili z dziewczętami krok po kroku zasady współpracy). Ponadto, dziewczyny miały już okazję, dwukrotnie spotkać się ze stylistką - Mileną Rogińską, która udzieliła im modowych wskazówek, a także pomogła dobrać stylizacje dopasowane do konkretnych okazji. Nie mogło zabraknąć także warsztatów z trenerem personalnym. Tu z pomocą przyszedł Jan Dostatni, który poza ponad dwugodzinną pogadanką, o tym jak zdrowo dbać i kształtować młodą sylwetkę, zaserwował dziewczynom trening! Wszystkie, dzielnie i z determinacją ćwiczyły w swoich domach, odwzorowując wskazane przez trenera ćwiczenia na monitorze komputera.
- Przed nami warsztaty wystąpień publicznych oraz trening wystąpień przed kamerą. Czekamy także na lepszy czas by móc spotkać się z Beatą Charkiewicz, założycielkę "Akademii szpilek". Jak tylko będzie to możliwe. Beata przyjedzie do nas z Warszawy, by przeprowadzić z naszymi finalistkami warsztaty chodzenia na szpilkach – zapowiada organizatorka regionalnego plebiscytu piękności. - W czasie musieliśmy odłożyć także naszą tegoroczną nowość - "Treningi mentalne". Spotkania mające na celu przygotowanie dziewcząt do konkursu od strony mentalnej planowane są cyklicznie. Jeśli sytuacja pandemiczna w kraju nie ulegnie zmianie, zajęcia będą przeprowadzane na platformie online – dodaje.
Warto także na bieżąco śledzić kanały konkursu w mediach społecznościowych (Facebook oraz Instagram).
- To właśnie tam od kilku dni, zdradzamy jakie tradycje wielkanocne, mają nasze finalistki. Wierzymy, że lepszy czas w końcu nadejdzie, a razem z nim wiele wspaniałych inicjatyw. Za to trzymamy mocno kciuki – mówi pełna nadziei Anna Kurządkowska-Kosińska,
Komentarze