Tomasz Frankowski był również negocjatorem z ramienia Grupy EPL w rezolucji dotyczącej pomocy dla sektora kultury i kreatywnego. Wezwał do przekazania na ten cel 12 mld Euro.
- Europejski sektor kultury i twórczości jest na krawędzi przetrwania, dlatego apelujemy o znaczną pomoc finansową na jego odbudowę. Wsparcie dla prawie 8 milionów artystów i pracowników, którzy z dnia na dzień stracili dochody i zabezpieczenia społeczne to nasz obowiązek - podkreśla Tomasz Frankowski.
Kolejna komisja w której działa Tomasz Frankowski – Transportu i Turystyki, głosowała nad opinią w sprawie europejskiej strategii dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), czyli ogólnoeuropejskim systemie, zrzeszającym aż 25 milionów firm, zatrudniających 100 milionów osób.
- Udało nam się uwzględnić ważne dla MŚP postulaty takie jak ograniczenie biurokracji o 30%, lepszy dostęp do przetargów publicznych czy wzięcie pod uwagę zdania i potrzeb małych firm przy pracach nad nową legislacją UE. Cieszę się, bo większość moich poprawek zostało uwzględnionych, a opinia przeszła jednogłośnie! – dodaje podlaski europoseł.
Tomasz Frankowski wykorzystuje swoje ogromne piłkarskie doświadczenie i jest przewodniczącym Grupy Sport, która działa w Parlamencie Europejskim ponad podziałami politycznymi.
Warto dodać, że europoseł stara się uzyskać pieniądze dla flagowego programu UE-Erasmus Plus na lata 2021-27. Głównym celem jest potrojenie budżetu z 15 na 45 mld euro, by więcej osób mogło skorzystać z pobytu i studiów za granicą, w tym również polscy studenci, doktoranci czy nauczyciele.
Co więcej, Tomasz Frankowski jest też zaangażowany w prace Komisji Kultury i Edukacji do Aktu o Usługach Cyfrowych (Digital Services Act) dotyczącego regulacji rynku cyfrowego, w tym gigantów internetowych, które koordynuje z ramienia grupy EPL.
Europoseł z naszego regionu, tak jak obiecywał podczas kampanii wyborczej walczył o wprowadzenie ułatwień wizowych i readmisji z Białorusią, które Komisja Europejska w tym roku podpisała w porozumieniu z naszymi wschodnimi sąsiadami.
- Cieszę się z tej decyzji. To przełomowy krok na drodze do przybliżenia naszych społeczeństw i stworzenia wzajemnego zaufania. Szczególnie w tych trudnych czasach epidemiologicznych i sytuacji politycznej na Białorusi. Unia nie może być biernym obserwatorem kryzysu w tym kraju. Musi solidnie wspierać społeczeństwo obywatelskie u naszych sióstr i braci za wschodniej granicy – przyznaje Tomasz Frankowski.
Upłynął już ponad rok od kiedy europoseł rozpoczął pracę w Parlamencie Europejskim. Założył ambitny plan odwiedzenia co najmniej raz każdego powiatu w województwie podlaskim i warmińsko-mazurskim. Udaje się go realizować, mimo obostrzeń związanych z pandemią. Jak mówi Tomasz Frankowski: „Praca Posła do Parlamentu Europejskiego to nie tylko Strasburg i Bruksela. To także, a nawet przede wszystkim praca w regionie z ludźmi i wsłuchiwanie się w ich potrzeby. Staram się być jak najbliżej spraw ważnych dla naszego regionu. Jeżeli potrzebują Państwo wsparcia, bądź mają Państwo pomysł, inicjatywę, które warto wesprzeć, gorąco zachęcam do kontaktu, poprzez media społecznościowe, bądź też moje biura poselskie – dane w zakładce „kontakt” na mojej stronie internetowej www.tomaszfrankowski.pl ”.
U. L.-P., M. O.
Komentarze