Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 5 listopada 2024 14:25
Reklama

Złoto Anety Gojko w MMA

Aneta Gojko, studentka Zarządzania w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, wywalczyła Mistrzostwo Polski MMA Seniorek 2020. – Rok temu zaczęłam trenować MMA, obok boksu, który jest moją wieloletnią pasją. Pandemia przerwała zaplanowany tok treningowy, ale trzy tygodnie temu postanowiłam spróbować swoich sił w nowej dyscyplinie, rozpoczęłam intensywny trening i wystartowałam w zawodach w Sochaczewie – mówi Aneta Gojko. Kategoria +66 kg.
Złoto Anety Gojko w MMA

 

To nie pierwszy sukces utalentowanej sportsmenki. Aneta Gojko w 2019 roku wywalczyła złoty pas podczas Mistrzostw Polski Seniorek w Boksie, które odbyły się w Grudziądzu. Na swoim koncie ma także złoto przywiezione z VIII Młodzieżowych Mistrzostw Polski kobiet w boksie (Wałcz). – Dziewczyny w MMA potrafią walczyć, nie było łatwo o zwycięstwo –tłumaczy Aneta Gojko. Chwile po walce, w sobotnie popołudnie,  jeszcze nie wierzy we własny sukces. – Jestem w szoku, udało mi się stanąć na najwyższym stopniu podium, zdobyć kolejne złoto w karierze – mówi. Aneta jest pierwszą w historii Polski bokserką, która wywalczyła taką „eskalację” sportowych sukcesów na krajowym ringu oraz w oktagonie – trzy złote krążki od 2018 do 2020 roku. Przed nią kolejne wyzwania i ważna decyzja: czy po ukończeniu studiów przejść na zawodowstwo, postawić na boks czy MMA? – Zamierzam uprawiać te dyscypliny równolegle. Jeszcze nie chcę podejmować wiążących decyzji, teraz najważniejsze są studia, przede mną obrana pracy licencjackiej, w której opisuję innowacje technologiczne w łomżyńskiej firmie EDPOL  - mówi. 

Aneta Gojko „tańczy” na ringu od jedenastego roku życiu. Urodziła się i wychowała w Sokółce, gdzie trenuje pod okiem doświadczonego trenera Tomasza Potapczyka z UKS Boxing Sokółka. Do MMA przygotowuje ją Piotr Wieryszko z BLACK HORSE MMA ŁOMŻA. 

MMA to dyscyplina sportowa, w której zawodnicy sztuk i sportów walki walczą przy dużym zakresie dozwolonych technik (w zasadzie dopuszcza się wszystkie techniki dozwolone w innych sportach walki bez broni). W ostatnich latach bije rekordy popularności, chociaż bardziej rozpoznawalna jest męska odsłona dyscypliny. Zwodnicy walczą w klatkach, tzw. oktagonach. – Adrenalina sprawia, ze zapomina się o zamkniętej przestrzeni oktagonu. Sporty walki w wykonaniu kobiet rozwijają się i wzbudzają coraz większe zainteresowanie publiczności – mówi Aneta Gojko.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama