Poradnik „Dobre praktyki dotyczące funkcjonowania jednostek systemu oświaty w okresie zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19” to wsparcie dla dyrektorów szkół i nauczycieli w związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym.
W poradniku można zapoznać się z praktycznymi wskazówkami, w jaki sposób organizować kształcenie na odległość oraz kształcenie w wariancie mieszanym. Zestaw dobrych praktyk przygotowano także dla wychowawców i nauczycieli przedmiotowych.
Ministerstwo Edukacji Narodowej podpowiada m.in. jak zorganizować kształcenie odległość w szkole czy kształcenie w wariancie mieszanym. Również opisane są warunki i sposoby oceniania wewnątrzszkolnego, funkcjonowanie biblioteki szkolnej, realizacja obowiązkowych zajęć wychowania fizycznego, a także organizacji praktycznej nauki zawodu czy organizacja zajęć rewalidacyjnych.
Osobne miejsce w materiale zajmują wskazówki i porady, które dotyczą kształcenia na odległość uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnym i współpracy z rodzicami takich uczniów. Zestaw dobrych praktyk znajdą w materiale także specjaliści zajmujący się pomocą psychologiczno-pedagogiczną.
Komentarze