- Dokumenty do szkoły złożyło 27 uczniów, co oznacza, że na pewno uruchomimy jedną klasę. Jesteśmy z tego zadowoleni. Widać, że pomysł chwycił – mówi zastępca burmistrza Michałowa Konrad Sikora.
Chętni to nie tylko mieszkańcy Michałowa, ale i mieszkańcy okolicznych gmin. Na nich czeka miejsce w internacie, położonym obok szkoły. Dziesięcioro już zadeklarowało chęć zamieszkania w internacie.
- Jak szkoła górnicza, to na Śląsku, jak morska to na Wybrzeżu, a jak mówimy o muzyce disco polo to u nas na Podlasiu – przywołuje po raz kolejny źródło pomysłu na profil szkoły burmistrz Michałowa Marek Nazarko.
Profil klasy estradowej zawiera w swoim programie oprócz przedmiotów podstawowych rozszerzenie w postaci przedmiotów z historii muzyki, WOS i jęz. angielskiego. Gmina dysponuje profesjonalnym studiem nagraniowym w Gminnym Ośrodku Kultury, a miejscowy zespół Jobery, od 3 lat na scenie, deklaruje pomoc.
- Konferansjerka, didżejka, technika sceniczna, studyjna, co chcesz zrobić z muzyką estradową, możesz nauczyć się u nas - zapewnia Adrian z zespołu Jobery.
Zajęcia dodatkowe to też spotkania z gwiazdami disco polo. Marcin Miller z zespołu Boys już w lutym zapowiedział udział w projekcie jakim jest szkoła disco polo:
- Będę przyjeżdżał i będę się dzielił tym, czego nauczyłem się na estradzie.
By jeszcze bardziej wydała się atrakcyjna Szkoła Disco Polo i miała dobre warunki do nauki radni, na ostatniej, 24 czerwca sesji, podjęli uchwałę by 150 tys. zł z budżetu gminy przeznaczyć na zakup nowego profesjonalnego sprzętu muzycznego i 50 tys. zł na obozy szkoleniowe dla młodzieży.
Gmina nie chce poprzestać tylko na szkole. Zamierza wybudować całe centrum disco polo z halą widowiskowo-sportową i muzeum, ale na to musi pozyskać pieniądze z zewnątrz.
Komentarze