Sytuacja w związku z pandemią SARS-CoV-2 wydaje się być coraz lepsza i spokojniejsza. Dowodem na taki stan rzeczy może być koncert zorganizowany przez Filharmonię Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. 30 maja (sobota) o godz. 18:30 orkiestra prowadzona przez Jana Miłosza Zarzyckiego wykona dzieła wielu cenionych kompozytorów. Usłyszeć będzie można utwory Antoniego Vivaldiego, Alessandro Marcello, Francesco Geminianiego, Tomaso Albinoniego, a także Arcangelo Corelliego.
W skład orkiestry wejdą Anna Maria Staśkiewicz laureatka III nagrody na XIII Międzynarodowym Konkursie im. H. Wieniawskiego w Poznaniu w 2006 r. czy zwyciężczyni Ogólnopolskich Przesłuchań Skrzypków w Elblągu, XVI Ogólnopolskiego Konkursu Bachowskiego w Zielonej Górze. Jest także sześciokrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji Yamaha Europa oraz laureatką programu stypendialnego "Młoda Polska". Od 2015 roku pracuje w orkiestrze Sinfonia Varsovia na stanowisku koncertmistrza.
Cezary Gójski, który w 2004 rozpoczął pracę w Operze i Filharmonii Podlaskiej i pracował tam do 2009 r., gdzie przez ostatnie 2 lata pełnił funkcję I skrzypka – I głos. W 2012 roku objął stanowisko koncertmistrza w Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.
Piotr Sawicki to absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewicz I i II stopnia w Warszawie. W latach 2007-2012 studia na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie – Wydział Instrumentalny ze specjalnością – gra na skrzypcach. Ceni sobie szczególnie pracę skrzypka w Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, bowiem promuje ona wiele gatunków muzycznych. Tym samym cieszy to publiczność dodając jej empatii, czyli stanu spojrzenia na walory muzyki klasycznej i rozrywkowej. Gra na instrumencie współczesnego Artysty – lutnika, Pana Michała Różaka z Zakopanego-Kościelisko. Skrzypce w 2001 roku otrzymały drugą lokatę w Międzynarodowym Konkursie lutniczym w Mittenwald..
Adrian Stanciu, rumuński absolwent Uniwersytetu Muzycznego „George Enescu” w Jassy i Uniwersytetu Muzycznego MDW w Wiedniu. Już podczas studiów, które ukończył z wyróżnieniami oraz specjalnymi nagrodami za wybitne osiągnięcia, doceniono jego talent muzyczny przyznając mu liczne, międzynarodowe stypendia artystyczne m.in. Stypendium Yehudi Menuhin (2011), ECMA (2012) czy NASOM – The New Austrian Sound of Music (2015). Zdobywca wielu nagród jako solista i altowiolista kwartetu smyczkowego. Zdobywca wielu nagród jako solista i altowiolista kwartetu smyczkowego. Jego dotychczasowy dorobek artystyczny wieńczą liczne nagrania dla radia i telewizji oraz nagranie kilku płyt
Zuzanna Sosnowska jedna z najbardziej obiecujących i utalentowanych polskich wiolonczelistek młodego pokolenia. Jest laureatką 1. Nagrody ex aequo na X Międzynarodowym Konkursie im. W. Lutosławskiego w Warszawie w 2015 r. oraz wielu innych nagród na konkursach w Niemczech, Austrii, Chorwacji, Serbii, Włoszech, Kanadzie i Chile. W listopadzie 2018 r. dokonała nagrania archiwalnego dla Polskiego Radia I Koncertu Wiolonczelowego G. Bacewicz wraz z Narodową Orkiestrą Polskiego Radia pod batutą Bassem Akiki. Natomiast w 2019 r. w Teatrze Narodowym w Madrycie roku artystka otrzymała nagrodę specjalną Królowej Sofii z rąk Jej Wysokości
Z kolei Sylwester Sobola jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Prowadzi działalność artystyczną jako solista i kameralista, dokonał wielu nagrań archiwalnych i płytowych oraz wykonał wiele premier operowych. Koncertował w takich krajach jak: Japonia, Chiny, Niemcy, Dania, Francja, Wielka Brytania, Włochy, Emiraty Arabskie, Oman czy Liban.
Jan Miłosz Zarzycki- dyrygent
Anna Maria Staśkiewicz- skrzypce
Cezary Gójski- skrzypce
Piotr Sawicki- skrzypce
Adrian Stanciu- altówka
Zuzanna Sosnowska- wiolonczela
Sylwester Sobola- obój
Komentarze