Proponują m.in., aby miasto uruchomiło telefon pod którym mieszkańcy będą mogli o taką pomoc poprosić.
Czy macie Państwo własne sugestie do władz miasta? Piszcie do nas!
A jak działają nasze mechanizmy odpornościowe? Posłuchajcie rad prof. dr hab. n. med. Tomasza Banasiewicza:
Prof. dr hab. n. med. Tomasz Banasiewicz pracuje na Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Onkologii Gastroenterologicznej Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego w Poznaniu. Zajmuje się, przede wszystkim, chirurgią przewodu pokarmowego oraz chirurgią endokrynologiczną. Dużą część jego pracy stanowi opieka nad chorymi z różnego rodzaju nowotworami, przede wszystkim jelita grubego.
„To Anioł nie lekarz. Podchodzi do pacjenta jak do człowieka, niesamowicie indywidualnie, z troską, cierpliwością, zainteresowaniem. Słucha. Każdego traktuje jakby to był najważniejszy przypadek w danym momencie. Nie odpuszcza, dopóki nie zrobi wszystkiego co można. Niesamowita wiedza, niesamowite umiejętności, kompetencja, inteligencja, mądrość” - pisze o nim wdzięczny pacjent.
Profesor uczestniczył w wielu wyprawach wysokogórskich (Andy, Karakorum, Kaukaz, Alpy) i eksploracyjnych (przejazd UAZ-ami przez pustynię Karakorum, zimowe przejście Płaskowyżu Byrranga w północnej Syberii). Organizator i uczestnik medycznych misji charytatywnych (otwarcie i prowadzenie szpitala w Rafai, Republika Środkowoafrykańska, współpraca z Uniwersytetem Bugando w Tanzanii). Reżyser i producent dokumentalnych i fabularyzowanych filmów górskich.
Komentarze