Oprócz tego szkoła zaoferuje uczniom możliwość poznania tajnik DJ-ingu i zawodu prezentera muzycznego. To w przyszłości pozwoli umiejętnie poprowadzić szkolne czy też w przyszłości komercyjne imprezy.
Wielu młodych ludzi marzy o tym, aby zaistnieć w świecie mediów społecznościowych. Dlatego kolejne zajęcia będą przygotowywać do zawodu prezentera radiowego czy też telewizyjnego. A jeśli nie radio czy telewizja to może własny vlog lub kanał na YouTube?
Samorząd liczy na to, że w szkole zaczną działać zespoły. Uczniowie chcący pracować w grupach jak i soliści będą mogli pod okiem ekspertów szykować swój repertuar, przygotować się do występów scenicznych, ale także poznają zagadnienia związane z prawem autorskim i kwestiami związanymi z kreowaniem wizerunku. Będą mogli nagrywać swoje piosenki w michałowskim studiu nagrań.
- Najważniejsze są dwa stwierdzenia. Po pierwsze praktyczność nauczania. Chcemy by uczniowie w tej szkole mieli styczność z zawodowcami, z praktykami, którzy zrobili karierę i będą potrafili przekazać wiedzę młodym ludziom. Druga sprawa to matura z pasją. Chcemy dać młodym ludziom szansę i liczymy na to, że ten pomysł chwyci. – podkreślał Konrad Sikora wymieniając możliwości, klasy estradowej - To nie tylko śpiew, taniec i muzyka, ale także zajęcia pozalekcyjne, czyli technika studyjna, jak dobrze nagrać swój film, by na YouTube zamieścić, jak organizować eventy.
Prezentacje burmistrza Michałowa i jego zastępcy, przybliżające wachlarz możliwości, jakie kryją się pod nazwą klasa estradowa spotkały się z żywą reakcją zgromadzonych na sali samorządowców, nauczycieli, młodzieży szkolnej. Prezentacje i wypowiedzi często były przerywane gromkimi brawami.
Na konferencję przybyli m.in. prof. Bożena Sawicka, dziekan Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku, Marcin Miller lider zespołu Boys, szef firmy Green Star Paweł Kulesza, przedstawiciele samorządów z województwa podlaskiego – powiatu białostockiego, hajnowskiego, wójtowie i burmistrzowie sąsiednich miast i gmin, radni powiatowi i gminni, dyrektorzy jednostek kulturalnych i oświatowych, młodzież z Michałowa i sąsiednich gmin, poprzedni dyrektorzy Zespołu Szkół w Michałowie oraz licznie media z całej Polski.
Wszystkich przybyłych powitała obecna dyrektor Zespołu Szkół w Michałowie Julita Bajgus.
Zespół Szkół w Michałowie jeszcze 20 lat temu mieścił w swoich murach ponad 850 uczniów. W tym roku jest ich zaledwie 60, a w klasie maturalnej tylko czworo. Jeśli pomysł chwyci, na co liczą władze samorządowe, szkoła znów będzie tętnić życiem.
Komentarze