– Biznes inwestuje w młodą, zdolną kadrę, stara się wspomagać proces kształcenia. Oczywiście współpraca jest dwustronna: naszym celem jest kształcenie praktyczne, studenci odbędą w firmie praktyki, napiszą na ich bazie prace dyplomowe, aplikacyjne, a po ukończeniu studiów będą mogli podjąć pracę w firmie Sonarol w dziale IT – informuje dr inż. Aneta Wiktorzak, dziekan Wydziału Informatyki i Nauk o Żywności PWSIiP.
Instytucjonalne porozumienie weszło w fazę realizacji: umowy stypendialne podpisało czworo najlepszych studentów Informatyki.
– Nasz rozwój będzie zaplanowany, konstruktywny. Skorzystamy finansowo otrzymując stypendium, ale także nasza przyszłość stała się bardziej zaplanowana, ukierunkowana. Wiemy, że po ukończeniu studiów będziemy rozwijać się w konkretnym miejscu pracy – mówi Klaudia Kacprzak, studentka informatyki PWSIiP. Po podjęciu pracy w Sonarolu żacy trafią do działu informatycznego. Już teraz firma zaproponowała im cykl szkoleń, które umożliwią optymalne zapoznanie się ze środowiskiem informatycznym przedsiębiorstwa, językami programowania i dość rozległym obszarem pracy. – Pomysł na współpracę narodził się z potrzeby rozwoju firmy oraz z potrzeby docenienia najlepszych studentów z Łomży, którzy chcą wkroczyć w dorosłe życie zawodowe w sposób rzetelny i odpowiedzialny. Zależy nam na długofalowej współpracy, dlatego damy młodym informatykom możliwość wykonywania swojej pracy zdalnie, aby nie czuli się ograniczani, nie tracili czasu na dojazdy – mówi Stanisław Najda, współwłaściciel firmy Sonarol.
Comiesięczne naukowe stypendia prywatne w wysokości 1.500 złotych, wypłacane przez rok do zakończenia cyklu kształcenia, otrzymali studenci piątego semestru informatyki: Klaudia Kamila Kacprzak, Bartosz Kaczorowski, Bartosz Przybylski oraz Mateusz Sobiech. Uczelnianą współpracę z firmą Sonarol zainaugurował dr Stanisław Kaczyński, pełnomocnik rektora ds. współpracy z gospodarką.
Na rynku firma Sonarol jest od 1997 roku. Zakład ma siedzibę w Jedwabnem, zakłady w Jeziorku nieopodal Łomży i Miłomłynie przy Ostródzie. Zatrudnia ponad sześciuset specjalistów, a swoje produkty dystrybuuje do dwudziestu czterech krajów. Na stronie internetowej firmy możemy przeczytać, że zaczynała działalność od produkcji i hurtowej sprzedaży części do maszyn rolniczych, a współczesną misją przedsiębiorstwa jest „dostarczanie klientom produktu doskonałego pod względem jakości i cech użytkowych, wzbogaconego o pakiet takich wartości jak: komunikacja, doradztwo, gwarancje terminowości i kompletności dostaw, wsparcie serwisowe, a także utrzymanie satysfakcji użytkownika w długim okresie i pogłębianie poczucia wzajemnego partnerstwa.”
Komentarze