Oferta kulturalna planowana do realizacji w Hali Kultury będzie wdrażana m.in. przy udziale łomżyńskich instytucji kultury: Muzeum Północno – Mazowieckiego (okazjonalne warsztaty artystyczne związane z konkretnymi okresami roku), Teatru Lalki i Aktora (warsztaty teatralne, spektakle teatralne dla dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów, a w ramach nowych form uczestnictwa spektakle oraz imprezy interdyscyplinarne), Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych (warsztaty taneczne, wokalne, instrumentalne, międzypokoleniowe warsztaty interdyscyplinarne, warsztaty kreatywności), Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.
W przebudowywanym budynku znajdzie się też Punkt Informacji Turystycznej, w którym będą dostępne informacje dotyczące oferty kulturalnej proponowanej przez Halę Kultury oraz inne instytucje kultury na terenie miasta i regionu. Nie zabraknie także toalety publicznej.
Zastępca prezydenta Andrzej Garlicki podkreślał, że pomieszczenia tego obiektu nie będą wykorzystywane do działalności innej niż kulturalna, a prowadzona przez wyłoniony w przetargu podmiot klubokawiarnia ma sprzyjać poszerzeniu oferty dla uczestników wydarzeń w hali. Dodał również, że jej uzupełnieniem będzie przebudowa placu Starego Rynku. Jeśli uda się pozyskać dofinansowanie zewnętrzne, to prace ruszą już wiosną przyszłego roku i zakończą się jesienią 2021 r.
Hala Kultury rozpocznie funkcjonowanie w kwietniu 2020 roku - [WIDEO]
Na poziomie 88 procent szacowany jest aktualny stan zaawansowania przebudowy zabytkowej Hali Targowej na Halę Kultury. Obiekt po realizacji będzie otwarty 6 dni w tygodniu minimum przez 8 godzin na dobę, w tym co najmniej 2 dni w tygodniu w godzinach popołudniowych. Jego oficjalne otwarcie planowane jest w kwietniu przyszłego roku. W czwartkowe (14.11) południe wspólnie z dziennikarzami inwestycję wizytowali prezydent Mariusz Chrzanowski i jego zastępca Andrzej Garlicki.
- 15.11.2019 10:15 (aktualizacja 25.09.2023 23:02)
Komentarze