Chciałbym podziękować wszystkim, którzy byli zaangażowani w doprowadzenie sprawy do finału. Przede wszystkim wojewodzie, który wraz z Podlaskim Urzędem Wojewódzkim, stanowi taki punkt koordynacyjny ratownictwa medycznego. Szczególnie po zmianach wprowadzonych w kwietniu tego roku, gdy powstało w pełni państwowe ratownictwo medyczne. Zawsze mogliśmy liczyć na szybką terminową i bardzo otwartą współpracę wojewody Bohdana Paszkowskiego. Nie sposób też nie docenić lokalnych liderów. Poseł Bernadeta Krynicka, z którą pracowaliśmy przez całą kadencję w sejmowej Komisji Zdrowia; wiceminister Adam Andruszkiewicz, który szczególnie zabiegał o ambulans dla Grajewa, poseł Lech Antoni Kołakowski, który cały czas przypominał nam o potrzebach mieszkańców Łomży.
Karetki służą przede wszystkim pacjentom, ale przy tej okazji nie sposób nie wspomnieć o tych, którzy stanowią serce całego systemu, czyli pracownikach zespołów ratownictwa medycznego. To są lekarze pielęgniarki, ratownicy medyczni, którzy każdego dnia w karetkach przemierzają wiele kilometrów. Warto powiedzieć, że przeciętny ambulans w Polsce każdego roku realizuje 1500 wyjazdów. Mamy 3 miliony 200 tysięcy interwencji z udziałem karetki pogotowia rocznie w kraju. Jest absolutnym priorytetem rządu Prawa i Sprawiedliwości, aby w ramach programu wymiany ambulansów doprowadzić do tego, aby w systemie państwowego ratownictwa medycznego funkcjonował wyłącznie najnowszy i najlepszy sprzęt i tabor - oświadczył wiceminister Janusz Cieszyński.
Podpisane umów dotyczących funduszy dla Łomży i Grajewa (do Kolna wiceminister i towarzyszące mu osoby wybrały się oddzielnie) miało nowoczesny i ekologiczny charakter. Żadnych papierowych dokumentów, tylko tablet z pisakiem. Był jednak także akcent wizualny w postaci symbolicznych wielkich czeków.
Za prezent serdecznie podziękowali w imieniu mieszkańców Ziemi Łomżyńskiej posłowie Bernadeta Krynicka i Lech Antoni Kołakowski Wyrazili też nadzieję, że program odnawiania taboru ratownictwa medycznego będzie kontynuowany.
Komentarze