W drodze do celu
- Podpisując kilka lat temu porozumienie o wspólnej z miastem inicjatywie honorowania przedsiębiorców, którzy swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju gospodarczego oraz promocji miasta Łomża i powiatu łomżyńskiego, stawialiśmy sobie cel, aby Łomżyńskie Anioły Biznesu stały się prawdziwą gospodarczą marką naszego regionu. Czy już możemy uznać, że cel został osiągnięty? - zastanawiała się na scenie w Kinie Millenium Maria Dziekońska, wicestarosta powiatu łomżyńskiego. Wspólnie z zastępca prezydenta Łomży Andrzejem Garlickim dokonała otwarcia trzeciej gali Aniołów.
Oboje w pewien sposób odpowiedzieli na pytanie: czy Łomżyńskie Anioły Biznesu to już regionalna marka.
- Nasz konkurs jest wyrazem podziękowania, jakie chcemy okazać i docenienia pracy naszych rodzimych przedsiębiorców. Około 10 tysięcy podmiotów gospodarczych zarejestrowanych jest w mieście i powiecie. Wybranie siedmiu najlepszych jest szczególnie trudne. Ale tym bardziej laureaci mogą być wzorcami dla naszych młodych przedsiębiorców - mówił Andrzej Garlicki. A Maria Dziekońska sięgnęła po dane statystyczne: w pierwszej edycji w 2017 roku zgłoszonych do nagród było 46 podmiotów, rok później - 57, a tym razem aż 74.
- Mówimy o nagrodzie gospodarczej, ale to przecież ma znacznie szerszy wymiar. To zetknięcie dwóch rzeczywistości: aniołów jako przedłużenia boski ramion, znacznie przewyższających zwykłych ludzi, ze światem realnych, twardych faktów. Myślę, panie prezydencie i panie starosto, że jesteśmy, jeżeli jeszcze nie u celu, to na dobrej drodze do niego - dodała Maria Dziekońska.
Premier pozdrawia
Argument, a właściwie kilka setek argumentów, że Łomżyńskie Anioły Biznesu są inicjatywą bardzo ważną i docenianą, zasiadło na sali Kina Millenium w Łomży, które od początku gości "anielskie wieczory".
Wśród uczestników gali znaleźli się m. in. minister edukacji Dariusz Piontkowski, posłowie Bernadeta Krynicka, Lech Antoni Kołakowski i Jacek Żalek, wojewoda Bohdan Paszkowski, reprezentujący samorządowe władze województwa Juliusz Jakimowicz, zastępca dyrektora Gabinetu Marszałka, radcy handlowi licznych ambasad przedstawiciele krajowych organizacji gospodarczych, samorządowcy, a wśród nich, m. in. Łukasz Kurzyna, wiceprezydent Suwałk oraz - przede wszystkim - przedsiębiorcy.
Minister przekazał zebranym specjalny list od premiera Mateusza Morawieckiego.
- Rozwój regionów to jedno ze źródeł siły naszego kraju. Także mieszkańcy Łomży swoja aktywnością przyczyniają się do tego, że Polska stała się krajem dostatnim i innowacyjnym. Bo modernizacyjny potencjał tkwi także w takich ośrodkach, w lokalnych społecznościach - czytał Dariusz Piontkowski.
Szef rządu podziękował za zaproszeni na odbywająca się tego samego dnia konferencję Invest in Łomża. Przekazał też życzenia i gratulacje przedsiębiorcom.
- Łomża to miasto o imponującym dorobku i bogatej historii, o głębokich, sięgających średniowiecza korzeniach. Cieszę się, że promując potencjał gospodarczy oraz inwestycyjny tego regionu dajecie Państwo wyraz głębokich więzi ze swoją małą ojczyzną i troski o dobro wspólne. To właśnie poprzez takie działania możemy budować nowoczesną Polskę. Jesteście dumą Łomży jesteście dumą całej Polski - zakończył swój list premier Mateusz Morawiecki.
Czas Aniołów i Czarnych Dżinsów
A potem już prowadzący gale Anna Sobocińska i Mariusz Rytel zapraszali kolejno na scenę osoby prezentujące kolejnych zdobywców statuetek Anioła Biznesu. Artystycznymi przerywnikami byli akordeonowi wirtuozi z Art of Trio oraz związany z Łomżą Adam Kalinowski wraz z kolegami z zespołu Black Jeans.
Komentarze