Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 01:32
Reklama

SOUNDTRACK już po raz dwunasty w Łomży - [VIDEO]

Serdecznie zapraszamy na XII edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Filmowej SOUNDTRACK 2019
SOUNDTRACK  już po raz dwunasty w Łomży - [VIDEO]

W program Festiwalu znajdą się min.

SOBOTA - 28.09 godz. 11.00 - 15.00 - przesłuchania solistów - otwarte dla publiczności

SOBOTA - 28.09 - godz. 19.00 - Koncert JAKUBA WOCIALA - wstęp wolny

NIEDZIELA - 29.09 - godz. 19.00 Koncert Galowy Laureatów i Koncert LORY SZAFRAN - wstęp 30 zł (bilety do nabycia przed koncertem)

 

 

Koncert LORY SZAFRAN - Koncert “I tak się trudno rozstać...” z piosenkami Warsa, Szpilmana i Wasowskiego. W genialnym wykonaniu Lory Szafran i przepięknych jazzowych aranżacjach Bogdana Hołowni usłyszymy najpiękniejsze polskie piosenki, które stały się polskimi standardami, m. in. „ Miłość Ci wszystko wybaczy”, „ Na pierwszy znak” Juliana Tuwima i Henryka Warsa czy nie mniej słynny „Deszcz” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i Władysława Szpilmana. Nie zabraknie także „ Ach śpij kochanie” Ludwika Starskiego i Henryka Warsa. Płytę z tym materiałem, zarejestrowanym podczas koncertu, wydało Polskie Radio w 2018 roku. Dostała wiele wspaniałych recenzji, m.in. w Jazz Forum. Lorze Szafran towarzyszy znakomity pianista jazzowy Wojciech Gogolewski.

Szafran – jest uznawana za jedną z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych. W roku 1986 ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Swoją karierę muzyczną zaczęła jeszcze na studiach, współpracując z czołową grupą jazzową Walk Away. W 1984 zajęła I miejsce na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Od 1988 roku współpracowała z jedną z najlepszych formacji jazzu akustycznego New Presentation. Z grupą tą nagrała dwie płyty: "Lonesome Dancer" (uznana za jazzową płytę roku 1989) i "You've Changed" (1993). W 2003 roku ukazał się album Lory Szafran pt. "Śpiewnik Nahornego". W 2005 wraz z Patrycją Gola i Beatą Bednarz założyła trio wokalne – Big Stars, z którym zdobyła trzecią nagrodę Festiwalu "Jedynki" Sopot 2006. W listopadzie 2007 roku ukazała się kolejna płyta "Droga do ciebie" – zawierająca jazzowe interpretacje polskich standardów, genialnej spółki autorskiej Wasowski - Przybora. Kolejny projekt, "Sekrety życia według Leonarda Cohena", w październiku 2013 roku otrzymał tytuł status Złotej Płyty. „Nad ranem” – album Lory Szafran wydany w 2013 roku zadebiutował na 43. miejscu listy OLiS. W swojej karierze wielokrotnie brała udział w międzynarodowych festiwalach piosenki, wygrywając festiwale: Sopot 90 – Grand Prix i Bursztynowy Słowik, Bregenz – Austria 90, Cesme – Turcja 91. Lora Szafran współpracowała z niemal wszystkimi najważniejszymi muzykami polskiej sceny jazzowej – między innymi z Włodzimierzem Nahornym, Bogdanem Hołownią, Michałem Tokajem, Andrzejem Jagodzińskim, Włodkiem Pawlikiem, Cezarym Konradem, Januszem Muniakiem, Maciejem Sikałą, Janem "Ptaszynem" Wróblewskim, Henrykiem Miśkiewiczem czy Zbigniewem Namysłowskim. Artystka z sukcesami koncertuje w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, na Węgrzech, w Szwecji, Rosji, na Ukrainie, w Danii, Czechach, we Włoszech, Rosji, Izraelu i USA.

 

JAKUB WOCIAL na scenie zadebiutował w wieku osiemnastu lat (Chłopcy z Placu Broni (reż. D. Sikorski, Teatr na Woli), w roli producenta - już rok później (The Phantom of the Opera. Z życia Upiora) w Palladium Stage, założonym przez niego niezależnym teatrze. Doświadczenie zdobyte na polskich scenach oraz w ciągu sześciu lat pracy dla niemieckiej agencji Stage Entertainment czynią go jedną z najbardziej charyzmatycznych, profesjonalnych i przedsiębiorczych postaci w świecie polskiego musicalu. Wybrany przez Romana Polańskiego, zagrał Herberta zarówno w polskiej, jak i niemieckiej premierze Tańca Wampirów. W Niemczech występował w musicalach takich, jak Rebecca, Taniec Wampirów. W 2012r. objął stanowisko kierownika artystycznego sceny musicalowej Teatru Rampa. Od tej pory zrealizował tam musicale: RENT, Rapsodia z Demonem, Jesus Christ Superstar, Twist and Shout w których wystąpił m.in. w pierwszoplanowych rolach. Wyprodukował także dla Rampy koncerty: Broadway Street, Musicalove, The Best of Lord Andrew Lloyd Webber, w których spełniał się jako propagator kultury musicalu w Polsce, zapraszając do nich najlepsze krajowe i zagraniczne głosy z towarzyszeniem czołowych polskich muzyków i tancerzy pod kierunkiem choreografa - Santiago Bello.

W międzyczasie wystąpił w Jerry Springer - The Opera w reż. Jana Klaty, a sam wyreżyserował Prześliczną Wiolonczelistkę - musical oparty na dorobku zespołu Skaldowie. Pod szyldem założonej przez niego firmy Broadway w Polsce wyprodukował koncert musicalowy Broadway Exclusive, który zdobywa serca widzów i uznanie krytyki w całym kraju. Kolejne wyzwania w postaci Kobiet na skraju załamania nerwowego w Teatrze Rampa (jako producent) oraz Les Misérables w Teatrze Muzycznym w Łodzi (rola Jeana Valjeana) zaskutkowały uhonorowaniem Jakuba nagrodą im. Jana Kiepury dla najlepszego artysty musicalowego 2018. Jego najnowsza, entuzjastycznie przyjęta przez widzów i krytyków rola, to Sierżant Pepper w oryginalnej produkcji Teatru Rampa - Twist and Shout. W grudniu 2018 wyprodukował koncert The Best of Broadway zapraszając największą postać w świecie musicalu Ramina Karimloo, z którym wystąpił podczas koncertu w Teatrze Polskim w Warszawie.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama