- Staraliśmy się odtworzyć realia i nastrój towarzyszący opisywanym scenom. Mam nadzieję, że przygotowana przez nas inscenizacja spodobała się uczestnikom i widzom – mówi z nadzieją Bożena Kowalewska, z Biblioteki Pedagogicznej w Kolnie.
Spotkania organizowane z okazji Narodowego Czytania zawsze są okazją do integracji mieszkańców miasta.
- Miałem w swoim życiu okres, w którym zatracałem się w powieściach przygodowych Alfreda Szklarskiego. Do dzisiaj pozostała mi fascynacja naturą i przyrodą, także tą w najbliższej okolicy - tłumaczy Andrzej Duda burmistrz Kolna.
W akcji promowania czytelnictwa uczestniczyli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej w Kolnie.
- Miło nam gościć na narodowym czytaniu. To dobra okazja do spotkania się z mieszkańcami miasta - przyznaje sierżant sztabowy Monika Chmielewska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kolnie.
Kolejny raz w narodowym czytaniu w Kolnie uczestniczył profesor Adam Łukaszewicz. Profesor wraz z żoną od wielu lat prowadzą badania archeologiczne w okolicach Kolna.
- Przez te wszystkie lata zaprzyjaźniliśmy się z wieloma osobami z Kolna i okolicznych miejscowości, stąd moja obecność. Ponadto Narodowe Czytanie polskiej literatury zyskuje coraz więcej zwolenników. To cieszy - mówi profesor Adam Łukaszewicz z Uniwersytetu Warszawskiego.
Narodowe czytanie zostało zorganizowane na terenie Liceum Ogólnokształcącego w Kolnie.
Komentarze