Jak informuje portal Wrota Podlasia, wśród beneficjentów jest Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży. Ten projekt przewiduje lepsze dostosowanie do potrzeb rynku pracy 120 uczniów i 10 nauczycieli. Zorganizowane zostaną kursy i szkolenia, nadprogramowe staże zawodowe. Dzięki dotacji szkoła zakupi ponadto niezbędne wyposażenie do pracowni dokumentacji technicznej dla zawodu technik budownictwa.
We wcześniejszym podziale funduszy przez zarząd województwa dofinansowanie otrzymała Akademicka Szkoła Ponadgimnazjalna w Łomży. Zyska nowe pracownie, a nowe możliwości będą czekały podopiecznych placówki na kierunku technik informatyk. Projekt zakłada nawiązanie przez szkołę współpracy z pracodawcami, a następnie organizację u nich staży.
Znacząca kwota trafi również do Zespołu Szkół nr 2 im. 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie. Tam powstaną nowe pracownie zapewniające lepsze warunki kształcenia uczniów technikum informatyki i technikum żywienia i usług gastronomicznych. Swój warsztat fachowy wzbogaci kilku nauczycieli. Elementem projektu jest też ścisła współpraca z pracodawcami.
W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie 110 uczniów wzmocni umiejętności teoretyczne i praktyczne dzięki utworzeniu pracowni przeznaczonych dla kierunków: technik informatyk, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik agrobiznesu. Uczestnicy projektu podniosą kompetencje poprzez udział w zajęciach pozalekcyjnych – kołach naukowych, wycieczkach, wizytach na uczelniach wyższych i stażach u pracodawców
Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem zadba o podniesienie kompetencji 100 uczniów z kierunków technik technologii żywności, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik przetwórstwa mleczarskiego oraz technik logistyk. W planie są m.in. zajęcia wyrównawcze, kursy i staże zawodowe, pomoc stypendialna, współpraca z uczelniami i przedsiębiorstwami, doposażenie pracowni szkolnych.
W Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie z pomocy skorzysta 102 uczniów. Zmiany dotyczą kształcenia w kierunkach technik rolnik i technik handlowiec – powstaną nowe pracownie. W ramach kursów, staży i dodatkowych zajęć uczestnicy podniosą swoje umiejętności.
Pozostały ośrodki edukacyjne, które skorzystają ze wsparcia to: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sejnach (164 uczniów); Centrum Zawodów Medycznych i Społecznych - Szkoła Policealna Województwa Podlaskiego w Białymstoku (120 uczniów); w powiecie sokólskim - Zespół Szkół Zawodowych im Elizy Orzeszkowej w Sokółce, Zespół Szkół Rolniczych im mjra. Henryka Dobrzańskiego - Hubala w Sokółce, Zespół Szkół im. gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej, Zespół Szkół w Suchowoli i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Sokółce (łącznie 628 uczniów); Technikum Zawodowe nr 1 w Białymstoku (70 uczniów).
Komentarze