W sobotę 24 sierpnia w Łomżyńskiej Katedrze podczas uroczystego koncertu inaugurującego XV Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki „Sacrum et Musica” wystąpią: znana łomżyńskim melomanom Anna Jeremus-Lewandowska, Iwona Wall – laureatka wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, Krzysztof Zimny – solista Opery Nova w Bydgoszczy i Teatru Wielkiego w Łodzi, który w ubiegłym roku wystąpił w Łomży u boku wielkiej Grażyny Brodzińskiej oraz Piotr Kowalczyk – solista Teatru Muzycznego w Łodzi.
Natomiast 25 sierpnia w Kościele Sióstr Benedyktynek wystąpi zespół wiolonczel CELLISSIMO. Złożony z profesorów, absolwentów i studentów Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, pracuje razem od 2016 roku. Występuje w składzie od 3 do 8 wiolonczel w zależności od repertuaru i charakteru koncertu. Zespół gra utwory klasyczne, jazzowe i rozrywkowe w autorskich opracowaniach członków zespołu. Artyści zawodowo związani są z Akademią Muzyczną we Wrocławiu, Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, orkiestrami filharmonii opolskiej i koszalińskiej. Spotykają się jako grupa przyjaciół, żeby wspólnie muzykować i spędzać razem czas. Na koncercie w Łomży złożonym z przebojów muzyki klasycznej, operetkowej i jazzowej, wystapi kwartet wiolonczel w składzie: Urszula Marciniec-Mazur, Aldona Markowicz, Katarzyna Trepiak i Radosław Gruba.
Wstęp wolny na wszystkie koncerty festiwalu. Więcej informacji oraz program całego festiwalu pod linkiem: http://filharmonia.lomza.pl/wydarzenia/sacrum-et-musica.html

![Czy warto zostać w Łomży? Młodzież debatowała o przyszłości miasta [VIDEO] Czy warto zostać w Łomży? Młodzież debatowała o przyszłości miasta [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-debata-oxfordzka-w-lomzy-mlodzi-o-przyszlosci-video-1765459198.jpg)
![Koncert Młodych Artystów w Kolnie – Piosenki Agnieszki Osieckiej w świątecznym klimacie [VIDEO] Koncert Młodych Artystów w Kolnie – Piosenki Agnieszki Osieckiej w świątecznym klimacie [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-koncert-mlodych-artystow-w-kolnie-piosenki-agnieszki-osieckiej-w-swiatecznym-klimacie-video-1765472203.jpg)
![Wieczór wigilijny pt. „Podzielmy się opłatkiem” w Galerii Sztuki Iwo Świątkowski [VIDEO] Wieczór wigilijny pt. „Podzielmy się opłatkiem” w Galerii Sztuki Iwo Świątkowski [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-wieczor-wigilijny-pt-podzielmy-sie-oplatkiem-w-galerii-sztuki-iwo-swiatkowski-1765713473.jpg)
![Ruchoma Szopka w Łomży 2025 – magia świąt w klasztorze Kapucynów | Część 1 [VIDEO] Ruchoma Szopka w Łomży 2025 – magia świąt w klasztorze Kapucynów | Część 1 [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-ruchoma-szopka-w-lomzy-2025-magia-swiat-w-klasztorze-kapucynow-czesc-1-video-1765365911.png)
![Ruchoma Szopka w Łomży 2025 – magia świąt w klasztorze Kapucynów | Część 2 [VIDEO] Ruchoma Szopka w Łomży 2025 – magia świąt w klasztorze Kapucynów | Część 2 [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-ruchoma-szopka-w-lomzy-2025-magia-swiat-w-klasztorze-kapucynow-czesc-2-video-1765366585.png)
Komentarze