Fundusze unijne były impulsem do prowadzenia badań naukowych, a nawet otwierania nowych kierunków studiów. 10 oraz 11 maja środowisko akademickie „Państwówki” pragnie o tym wszystkim przypomnieć, włączając się w ogólnoeuropejską akcję Dni Otwartych Funduszy Europejskich i zapraszając na popularnonaukowe – medyczne, informatyczne, technologiczne, kulinarne, coachingowe – wydarzenia do PWSIiP (ul. Akademicka 1, ul. Akademicka 14), Domu Studenta „Rubikon” (ul. Wiejska 16a), Centrum Symulacji Medycznej (ul. Wiejska 16).
Będzie to szósta edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich, czyli europejskiej kampanii #EUinmyRegion. PWSIiP włącza się w akcję po raz pierwszy. – Piętnastolecie polskiego członkostwa w UE zbiega się z analogicznym jubileuszem uczelni. Trudno wyobrazić sobie naszą akademicką rzeczywistość, to jak by ona wyglądała, gdybyśmy nie otrzymali lub nie wykorzystali szansy na finansowy impuls rozwojowy – przekonuje Marta Galanek, kierownik Działu Nauki i Projektów PWSIiP.
10 maja uczelnia zaprasza na ulicę Wiejską 16 do Centrum Symulacji Medycznej oraz na warsztaty „LEADERSHIP – przywództwo” na ulicę Akademicką 14. 11 maja w neomodernistycznych, zielono-pastelowych obiektach PWSIiP, odbędą się m.in. pokazy dotyczące termowizji, robotyki, technik skanowania skanerem 3D, przetwarzania obrazów trójwymiarowych oraz drukowania zeskanowanych obiektów na drukarkach trójwymiarowych. Będzie można odbyć naukowy spacer po laboratoriach i hali technologicznej Wydziału Informatyki i Nauk o Żywności. O tej ostatniej w 2018 roku specjaliści Polskiej Komisji Akredytacyjnej, niezależnej instytucji oceniającej standardy kształcenia, napisali: „Wydział dysponuje najlepiej wyposażoną halą technologiczną dla technologii żywności w kraju”. Tego samego dnia w Domu Studenta „Rubikon” zagraniczni studenci programu Erasmus+ zabiorą uczestników w międzynarodową kulinarną podróż. Będzie można spróbować potraw kuchni włoskiej, hiszpańskiej, bułgarskiej, gruzińskiej oraz popisowych dań Republiki Zielonego Przylądka.
Program wydarzeń IV edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich w PWSIiP:
Warsztaty LEADERSHIP – przywództwo,10.05, godz. 10:001- 11:30
Zajęcia przeprowadzone będą metodą gry biznesowej z użyciem case study, w którą zaangażowani są wszyscy uczestnicy warsztatów. Wydarzenie skierowane jest do każdej osoby, która chciałaby podnieść swoje umiejętności w zakresie technik przywództwa, która planuje założyć działalność gospodarczą lub piastować stanowisko kierownicze.
Korzyści dla uczestników: zyskasz większą pewność siebie; zyskasz charyzmę; zaczniesz bardziej wierzyć w siebie i staniesz się przekonywujący.
Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej, miejsce w którym kształcą się przyszłe pielęgniarki i położne,10.05, godz. 11:00 – 14:00.
Kształcenie odbywa się z wykorzystaniem technik symulacji medycznej. To najszybciej rozwijający się dział edukacji medycznej, wykorzystujący nowe technologie i najbardziej zaawansowane symulatory człowieka.
W planie dnia m.in: zapoznanie gości z metodą symulacji medycznej wykorzystywaną w kształceniu, zwiedzanie sal, pomiar ciśnienia krwi, poziom cukru oraz saturacja (nasycenia krwi tlenem).
Akcja → Deklinacja. 7 kroków do podjęcia pracy. 11.05, godz. 10:00 - 12:00
Bezpłatny warsztat z elementami coachingu skierowany do osób planujących wejście na rynek pracy.
Mianownik (KTO? Szuka, CO? Ma do zaoferowania) Dopełniacz (KOGO? Potrzebują, CZEGO? Oczekuję/ą) Celownik (KOMU? Chcę poświęcić swój czas, umiejętności itd. CZEMU? Ten zawód wydaje mi się ciekawy) Biernik (KOGO? Zatrudniają CO? da mi największą satysfakcję) Narzędnik ((z) KIM? Chcę współpracować (z) CZYM? Chcę pracować) Miejscownik (O KIM? O CZYM? Myślę gdy patrzę na siebie za 10 lat) Wołacz O!!! – MAM PRACĘ!!!
Skanowanie i drukowanie 3D w PWSIiP,11.05, 10:00 - 14:00
Celem spotkania jest zaprezentowanie sposobu działania oraz technik skanowania skanerem 3D, przetwarzania obrazów trójwymiarowych oraz drukowania zeskanowanych obiektów na drukarkach trójwymiarowych. Prezentacja z aktywnym udziałem publiczności.
Dowiedz się więcej o termowizji - na poważnie i na wesoło, 11.05, 10:00 - 14:00
Czym jest termowizja? Gdzie ją wykorzystać? Czy ciepło da się zobaczyć? I czy dzięki termowizji możemy zobaczyć ducha? To tylko niektóre tematy, które zostaną poruszone i zaprezentowane na warsztatach proponowanych przez Wydział Informatyki i Nauk o Żywności PWSIiP w Łomży.
Porozmawiajmy o sterownikach PLC i ich zastosowaniu w automatyce przemysłowej, 11.05, 10:00 - 14:00
Spotkanie będzie miało charakter wykładu połączonego z pokazem działania układu magazynu wysokiego składowania sterowanego sterownikiem PLC. Szeroko omówimy rolę sterownika PLC w układzie automatyki przemysłowej oraz możliwość wykorzystania i przydatność sterownika w przemyśle do autonomicznego działania linii produkcyjnych.
Zrób i chrup - produkcja chrupek kukurydzianych metodą ekstruzji – warsztaty, 11.05, 10:00 - 14:00
W trakcie trwania warsztatów uczestnicy zostaną zapoznani z procesem produkcji chrupek kukurydzianych metodą ekstruzji. Będą mogli aktywnie włączyć się w przygotowanie i naważenie surowców, włączyć się w dobór wariantów smakowych, obserwować zachodzący proces technologiczny, dowiedzieć się na czym polega ekstruzja oraz dokonać degustacji i oceny konsumenckiej wytworzonych chrupek.
Jak to było - od początku budowa na Akademickiej 1, 11.05, 10:00 - 14:00
Zapraszamy na wykład pt. Przystąpienie PWSIiP w Łomży do realizacji projektu w ramach Polski Wschodniej lata 2007-2013 - zarys historyczny. Wykład wygłoszony będzie przez dr Romana Niesteruka, który jest związany z kierunkiem Technologia Żywności i Żywienie Człowieka od momentu jego powstania, tj. od 2006 roku. Projekt, o którym będzie mówił dr R. Niesteruk obejmował: budowę budynku dydaktycznego Instytutu Technologii Żywności wraz z halą laboratoryjno-technologiczną przeznaczoną do celów dydaktycznych instytutu Technologii Żywności; zakup wyposażenia budynku dydaktycznego oraz hali laboratoryjno-technologicznej; zakup wyposażenia Instytutu Informatyki i Automatyki.
Poznaj Halę Technologiczną w PWSIiP,11.05, godz. 10:00 - 14:00
Zapraszamy na spacer po laboratoriach i hali technologicznej Wydziału Informatyki i Nauk o Żywności. Hala technologiczna wyposażona jest w nowoczesne maszyny i urządzenia stanowiące odzwierciedlenie wyposażenia zakładów przemysłu spożywczego.
Zautomatyzowanie i zrobotyzowanie, czyli co nas czeka w przyszłości, 11.05, 10:00 -14:00
Zapraszamy a warsztaty, na których przedstawimy roboty będące na wyposażeniu Wydziału Informatyki i Nauk o Żywności. Umożliwimy gościom również podjęcie próby sterowania jednym z naszych robotów.
Kulinarne podróże z Programem Erasmus+, 11.05, 12:00 - 14:00
W trakcie spotkania studenci zagraniczni z programu Erasmus+ zaprezentują potrawy typowe dla krajów, z których pochodzą. Uczestnicy będą mieli możliwość degustacji m.in. potraw z kuchni włoskiej, tureckiej, hiszpańskiej, bułgarskiej, gruzińskiej czy też dań typowych dla Republiki Zielonego Przylądka.
Komentarze