Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 22 grudnia 2024 21:59
Reklama

Filharmonicy z Łomży grają w finałach

Konkurs Podlaska Marka Roku, czyli od 15 lat najważniejsze wydarzenie promujące to, co w województwie podlaskim najlepsze, wkroczyl w finałowa fazę. Wśród kandydatów do prestiżowych laurów jest Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.

Autor: Wrota Podlasia

Jak informuje portal Wrota Podlasia, listę 21 kandydatur, które znalazły się w ścisłym finale Podlaskiej Marki ogłosił Artur Kosicki, marszałek województwa, podczas konferencji w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Miejsce organizacji wydarzenia nie było przypadkowe, bo już 7 maja na Dużej Scenie Opery najlepsze regionalne produkty, inicjatywy i inwestycje otrzymają tytuły Podlaskiej Marki 2018.

Grono siedmiu laureatów wskazanych przez Kapitułę uzupełni zwycięzca plebiscytu Podlaska Marka Konsumentów, czyli produkt cieszący się największą popularnością w głosowaniu internetowym.

Potencjały laureatów – siłą regionu

W środowej uroczystości uczestniczyli właściciele 21 produktów – kandydatur do Nagrody, którzy odebrali z rąk Marszałka Województwa nominację do tytułu Podlaskiej Marki. Artur Kosicki, przewodniczący Kapituły, gratulując zebranym, podkreślił jak znaczące jest wyróżnienie, które otrzymali.

Liczba zgłoszeń w tym roku przerosła najśmielsze oczekiwania. Nie było to zadanie łatwe, żeby nominować finałową grupę 21 produktów – podkreślił podczas spotkania.

Marszałek zaznaczył, że rekord zgłoszeń to dowód na to, że jako województwo mamy czym się chwalić, dysponujemy dużym potencjałem i powinniśmy o tym mówić nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Największą korzyścią płynącą z udziału w konkursie jest promocja nominowanych i laureatów, ale też, za ich pośrednictwem, województwa podlaskiego – wyjaśniał dziennikarzom Artur Kosicki.

Potwierdza to Anna Brzosko, której Miody z Zielonych Płuc Polski będą walczyć o tytuł laureata Podlaskiej Marki w kategorii „Produkt spożywczy”. Wraz z rodziną prowadzi ona pasiekę położoną przy granicy białoruskiej i w Puszczy Knyszyńskiej produkując wysokiej jakości miody naturalne.

Czujemy się bardzo wyróżnieni samą nominacją, a jeśli osiągniemy więcej, jeśli znajdziemy się w gronie laureatów Podlaskiej Marki, będzie to dla nas otwarta droga do promocji tego, co naturalne, o co powinniśmy dbać – podkreśliła. – Naszym celem nadrzędnym nie jest zrobienie z naszej działalności potężnego biznesu, ale by podlaskie kojarzyło się z produktem naturalnym.

Najlepszy wynik w historii

W tegorocznej odsłonie Podlaskiej Marki uczestniczy 187 produktów, co stanowi najlepszy wynik w 15-letniej historii przedsięwzięcia. Nominacje do tytułu Podlaskiej Marki wskazała 17-osobowa Kapituła Nagrody, w skład której wchodzą reprezentanci Rady Przedsiębiorczości, przedstawiciele świata kultury, mediów, organizacji pozarządowych oraz specjaliści ds. gospodarki i nowoczesnych technologii. Kapituła wybierze również siedmiu laureatów Nagrody w kategoriach Produkt Spożywczy, Produkt Użytkowy, Inwestycja, Odkrycie, Wydarzenie, Kultura, Społeczeństwo.

Zanim to nastąpi, swojego faworyta będą mogli wytypować mieszkańcy województwa podlaskiego oraz miłośnicy podlaskich produktów z innych części Polski. Wystarczy zagłosować na stronie internetowej podlaskamarka.pl. Zdobywca największej liczby głosów otrzyma tytuł Podlaskiej Marki Konsumentów. Głosowanie trwa od 3 do 17 kwietnia br. Serdecznie zapraszamy!

Nominacje do Podlaskiej Marki 2018:

Produkt Spożywczy:

Herbatki owocowe i ziołowe – Mirosław Angielczyk Dary Natury,

Produkty firmy Podlaskie Zakłady Zbożowe s.a. w Białymstoku,

Miody z Rejonu Zielonych Płuc Polski – Anna Brzosko;

Produkt Użytkowy:

Rowery bez ograniczeń – MAD Adam Zdanowicz,

Szafka na buty – Górna Półka Kamil Zieliński,

Biżuteria artystyczna – Bondarowski – Eliza i Krzysztof Bondaruk;

Inwestycja:

Pierwszy testowy budynek zeroenergetyczny – Unihouse, Oddział Unibep s.a,

Przedszkole Samorządowe Gminy Supraśl w Grabówce,

Pawilon Edukacyjny w Rezerwacie Pokazowym Żubrów – Białowieski Park Narodowy;

Odkrycie:

EyeFace – Imago Krzysztof Matuk,

Zonifero Workplace – SoftwareHut sp. z o.o.,

Smart Senior – Jakub Kozłowski, Konrad Horczak;

Wydarzenie:

Wigilia Białostocka – Fundacja Rodziny Czarneckich,

Podlaski Piknik Militarny „Misja Wschód” – Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych
„Czemu By Nie”,

Halfway Festival – Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku;

Kultura:

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży,

iSztuka – Edukacja Kulturalna dla Wszystkich – Fundacja Audiodeskrypcja,

Ogólnopolski Festiwal Sztuk Komediowych Teatrów Amatorskich „Decha” – Stowarzyszenie Kreatywny Bielsk Podlaski;

Społeczeństwo:

Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Droga,

10 lat działań na rzecz integracji środowiska 1500 podlaskich i polskich kupców oraz promowania patriotyzmu konsumenckiego Grupy Chorten,

Fundacja Naszpikowani.


 



Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama