- Po latach wracamy do Łomży. Wracamy, bo w 2000 roku mieliśmy już okazję realizować projekt dotyczący współpracy samorządu, organizacji pozarządowych i biznesu. Tym razem chcemy zaproponować nowe rozwiązanie współpracy między trzecim sektorem i partnerami. Zadaniem Szkoły Liderów jest wzmacnianie życia publicznego, politycznego i samorządowego. Ten projekt dedukujemy liderom miejskim, bo wierzymy, że będzie on wzmacniał obecnych włodarzy dając im możliwość rozmowy z innymi liderami. Jest także doskonałą platformą do wypracowania myśli dotyczących przyszłości – mówił podczas konferencji inaugurującej projekt Przemysław Radwan-Röhrenschef, wiceprezes fundacji Szkoła Liderów.
Program adresowany jest do aktywnych liderów miejskich i liderów wpływu reprezentujących różne sektory, różne wizje i interesy: przedstawicieli samorządu miasta, osób kierujących instytucjami publicznymi, liderów ruchów miejskich i nieformalnych grup, przedsiębiorców zaangażowanych w rozwój miasta, liderów organizacji pozarządowych i przedstawicieli mediów lokalnych.
- Szkoła Liderów Miast to program kształcenia miejskich liderów z uwzględnieniem lokalnej diagnozy i interesów społeczności. Opiera się na uznaniu, że przywództwo w mieście jest w wielu rękach. Program powstał w wyniku współpracy z New Memphis Institute przy wsparciu Ambasady Stanów Zjednoczonych. To właśnie tam zrodziły się inspirację do tego, żeby taki projekt powstał w Polsce. Dotychczas relizowaliśmy go w 6 miastach. W tym roku dołącza także Łomża – tłumaczy Agnieszka Muras, koordynatorka programu Szkoła Liderów Miast, Fundacja Szkoła Liderów.
Program Szkoła Liderów Miast realizowany będzie we współpracy z Fundacją Veolia Polska oraz miastem Łomża.
- Wierze, że mapa miast, takich jak Łomża będzie się powiększać. Jestem przekonana, że projekt reliazowany w tym mieście będzie wizytówką doskonałej współpracy międzysektorowej, między lokalnym samorządem a organizacjami pozarządowymi – mówi Izabela Rakuć-Kochanek, prezes zarządu fundacji Veolia Polska.
Podczas seminariów i warsztatów zostaną opracowane rekomendacje rozwojowe dla miasta, jako odpowiedzi na najważniejsze wyzwania.
- Liczymy na to, że ten projekt pozwoli wyłonić liderów i rozwinąć ich kompetencje, które z kolei przełożą się na rozwój naszego miasta – przyznaje Andrzej Stypułkowski, zastępca prezydenta Łomży.
Rekrutacja do pionierskiego programu Szkoła Liderów Miast, który realizowany będzie w Łomży już ruszyła. Do programu zakwalifikowanych będzie 12-16 osób, które aktywnie włączają się w życie miasta i są przedstawicielami samorządu, organizacji społecznych i biznesu.
Dlaczego warto zgłosić się do Szkoły Liderów?
- Udział w 60 godzinach szkoleniowych prowadzonych przez specjalistów (trenerów i ekspertów), w ramach których rozwijane będą kompetencje w zakresie wiedzy o mieście i umiejętności przywódcze;
- nawiązanie lub wzmocnienie relacji z lokalnymi liderami, w tym z przedstawicielami samorządu i jednostek miejskich, co w przyszłości może zaowocować realizacją wspólnych inicjatyw:
- Znalezienie wspólnego dialogu z osobami, które wcześniej wydawały się poza zasięgiem i stworzenie wspólnych rekomendacji rozwojowych dla Łomży;
- Możliwość zabrania głosu w sprawie problemów miasta i jego większa słyszalność;
- Znalezienie sojuszników w ważnych sprawach;
- Uzyskanie certyfikatu potwierdzającego udział w projekcie;
- Dołączenie do ogólnopolskiej sieci absolwentów Fundacji Szkoła Liderów.
Rekrutacja potrwa do 23 kwietnia. Szczegóły dotyczące rekrutacji oraz formularz zgłoszeniowy dostpne na stronie interentowej: http://www.szkola-liderow.pl/rekrutacja-slm-lomza/.
Komentarze