W niedzielę odbył się w Krynicy Zdroju finał elekcji królowej, która łączyć potrafi urodę, wdzięk i osobowości. Elwira Talkowska, Miss Ziemi Łomżyńskiej z tego roku, była jedną z 28 kandydatek. Wszystkie odznaczające się wyjątkową aparycją, gracją, piękną sylwetką, miłym uśmiechem, a także determinacją by zdobyć tytuł najpiękniejszej kobiety w Polsce. Blondynki i ciemnowłose, studentki i reprezentantki różnych zawodów.
Z promiennym uśmiechem i pewnością siebie Elwira Talkowska, reprezentująca Ziemię Łomżyńską kroczyła po estradzie w Krynicy Zdroju. Pokazała się z pięknej strony i choć nie zdobyła korony czy tytułu, może być z siebie dumna - dotarła do czołowej dziesiątki finalistek.
To duży sukces. Chyba nigdy dotąd reprezentantka Łomży i Ziemi Łomżyńskiej nie zawędrowała tak wysoko w wyborach Miss Polski. Przełamała wewnętrzne bariery i zdecydowała się wziąć udział w castingu na Miss Ziemi Łomżyńskiej. Wygrała regionalną rywalizację. W dobrym stylu przeszła też półfinał w Kozienicach i wreszcie w finale Miss Polski 2018 weszła do grona 10 najpiękniejszych i pozostawiła znakomite wrażenie.
Elwira Talkowska z Łomży, podobnie jak jej rywalki, zaprezentowała się w cekinowej, krótkiej sukience, stroju kąpielowym, rockowym wydaniu, sukience koktajlowej, sukni ślubnej i sukni wieczorowej.
Wygląda zresztą na to, że mieszkamy w regionie wyjątkowo urodziwych pań. W dziesiątce znalazły się - łącznie z Elwirą Talkowską - trzy mieszkanki województwa podlaskiego. Pierwszą wicemiss została Karina Szczepanek z Siemiatycz, a drugą - Joanna Babynko pochodząca z Sokółki studentka z Białegostoku (zdobyła także tytuły Miss Widzów Polsatu oraz Miss Polski Wirtualnej Polski). Tytuł Miss Polski zdobyła Olga Buława, stewardessa ze Świnoujścia.
Wszystkim najpiękniejszym gratulujemy i prosimy kolejne - nie unikajcie takich konkursów, czyńcie ten smutny zbyt często świat piękniejszym.

![Zaproszenie na XI Wieczór Wigilijny w Galerii Sztuki Iwo Świątkowski w Łomży [VIDEO] Zaproszenie na XI Wieczór Wigilijny w Galerii Sztuki Iwo Świątkowski w Łomży [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-zaproszenie-na-xi-wieczor-wigilijny-w-galerii-sztuki-iwo-swiatkowski-w-lomzy-1765205570.jpg)
![Czy warto zostać w Łomży? Młodzież debatowała o przyszłości miasta [VIDEO] Czy warto zostać w Łomży? Młodzież debatowała o przyszłości miasta [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-debata-oxfordzka-w-lomzy-mlodzi-o-przyszlosci-video-1765459198.jpg)
![Koncert Młodych Artystów w Kolnie – Piosenki Agnieszki Osieckiej w świątecznym klimacie [VIDEO] Koncert Młodych Artystów w Kolnie – Piosenki Agnieszki Osieckiej w świątecznym klimacie [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-koncert-mlodych-artystow-w-kolnie-piosenki-agnieszki-osieckiej-w-swiatecznym-klimacie-video-1765472203.jpg)
![Piernikowe Warsztaty – dzieci z Kupisk pieką i dekorują świąteczne pierniki [VIDEO] Piernikowe Warsztaty – dzieci z Kupisk pieką i dekorują świąteczne pierniki [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-piernikowe-warsztaty-dzieci-z-kupisk-pieka-i-dekoruja-swiateczne-pierniki-video-1765295499.jpg)

Komentarze