Jak informuje Urząd Miejski, współpraca będzie kolejnym elementem promocji miasta.
- Chcemy nad Narwią budować przestrzeń do rozwijania turystyki w naszym mieście. Pracujemy nad różnymi koncepcjami i propozycjami. Będziemy realizowali drugi etap bulwarów, choć już pierwszy umożliwia wiele ciekawych przedsięwzięć – powiedział prezydent.
Prezes Ligi Morskiej i Rzecznej dr inż. kpt. ż.w. Andrzej Królikowski przypomniał, że organizacja ta powraca do Łomży, gdyż zaraz po wojnie w I Liceum Ogólnokształcącym miała swoje miejsce.
- Zachęcam, aby nauczyciele pracowali na rzecz świadomości wodniaczej dzieci i dorosłych – stwierdził Andrzej Królikowski. Podkreślił, że działania kierowanego przez niego stowarzyszenia zmierzają również do tego, aby wody śródlądowe służyły całemu społeczeństwu, nie tylko turystyce, ale także transportowi rzecznemu, który w Europie traktowany jest jako „zielony transport”.
Portal lomza.pl podaje, że w tym roku Liga Morska i Rzeczna obchodzi stulecie powstania. W 1918 r. w Warszawie na spotkaniu zorganizowanym z inicjatywy kontradmirała Kazimierza Porębskiego zostało powołane Stowarzyszenie Pracowników na Polu Rozwoju Żeglugi Bandera Polska, które było pierwszą w historii Polski organizacją społeczną o profilu morskim i rzecznym. Stowarzyszenie to z upływem lat przerodziło się w Ligę Morską i Rzeczną. Przez sto lat pracy społecznej członków na rzecz rozwoju gospodarki morskiej, żeglugi śródlądowej i obronności przyczyniło się do popularyzacji tychże gałęzi gospodarczych wśród społeczeństwa.
Komentarze