- Michael był wspaniałym młodym, pełnym pasji człowiekiem. Podziwialiśmy jego entuzjazm, szlachetność oraz zaangażowanie w pracę. Pełen pozytywnej energii,roztaczał wokół siebie aurę ciepła i serdeczności. Zawsze był gotowy do dzielenia się swoja wiedzą i doświadczeniem, za co kochała go społeczność akademicka naszej uczelni. Łączymy się w bólu z jego rodziną i przyjaciółmi. Michael na zawsze pozostaniesz w naszych sercach i naszej pamięci – pisze pogrążona w smutku społeczność studentów PWSIiP w Łomży.
Michael Gilmor urodził się w Huntington, w Nowym Yorku. Był absolwentem Providence College w dziedzinie Biochemii, a także członkiem stowarzyszenia The Liberal Arts Honors Program and Alpha Epsilon Delta.
Program Fulbrighta, którego stypendystą był Michael, to prestiżówy program międzynarodowej wymiany naukowej założony z inspiracji senatora USA Jamesa Williama Fulbrighta w 1946 roku. Jego głównym celem jest zwiększanie wzajemnego zrozumienia między obywatelami Stanów Zjednoczonych a obywatelami innych krajów. W Polsce program funkcjonuje od 1959 r.
- Bardzo dużo podróżuję po Polsce. Bywałem już w różnych miastach. Moja mam ma korzenie polskie. Dlatego ten kraj jest dla mnie szczególnie bliski. I m.in. z tego właśnie powody wybrałem Polskę, jako miejsce do rozwijania swoich pasji. W Łomży czuję się jak w domu. Ludzie, którzy mnie tu otaczają daja mi poczucie rodzinnej bliskości – Tak właśnie Michael Gilmore opisywał swój związek z naszą zarówno małą jak i tą dużą ojczyzną w jednym z wywiadów w Telewizji Narew.
Komentarze