Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 23 grudnia 2024 15:26
Reklama

Społeczna specjalizacja i studia podyplomowe w PWSIiP

- Bardzo często podchodzimy egoistycznie do różnych spraw, a to nie ułatwia nam tworzenia wartościowej społeczności – stwierdziła Anna Świder z Wrocławia, odbierając w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży dyplom specjalizacji z zakresu Organizacji Pomocy Społecznej, który jest „przepustką” do kierowania instytucjami pomocy społecznej.

Autor: Sebastian Chrzanowski PWSIiP

Aby go uzyskać uczestniczyła, podobnie jej 29 kolegów i koleżanek z roku, w 267 godzinach wykładów, ćwiczeń, warsztatów oraz hospitacji placówek pomocy społecznej oraz napisała liczącą 72 strony pracę specjalizacyjną „Pomoc społeczna a prawa człowieka”. Podczas uroczystości świadectwa odebrali także absolwenci studiów podyplomowych Rachunkowość i finanse, 27 osób, którym kierownik „podyplomówki” dr Magdalena Forfa przypominała, nawiązując do słów Janusza Korczaka, że nie wystarczy wiedzieć, ale trzeba wiedzieć dobrze.

Przez całe życie pracowałam z ludźmi na wysokim poziomie intelektualnym, a teraz chcę dotrzeć do każdej osoby, która będzie potrzebowała mojego wsparcia – mówiła Anna Świder, obecnie menadżer w kancelarii we Wrocławiu, z wykształcenia teolog rodziny i małżeństwa, z dwudziestoletnim stażem pracy w poradni rodzinnej, gdzie „etat” rozrastał się do rozmiarów 16 godzin na dobę, w ciągłej dyspozycji, w byciu z ludźmi i łagodzeniu kryzysów emocjonalnych, przez które przechodzili.

- Wtedy siadł mi kręgosłup, struny głosowe odmawiały posłuszeństwa. Musiałam coś zmienić – dodaje kobieta i wspomina także o osobistej tragedii, która ją spotkała, śmierci najmłodszego syna Łukasza, utalentowanego koszykarza. – Trzeba dawać z siebie jak najwięcej, wychodzić do ludzi i być z nimi. To leczy także osobiste rany – mówiła Anna Świder. Na uroczystość przyjechała z różami dla władz uczelni, wykładowców, pań portierek.

Zgodnie z art. 122 ustawy o pomocy społecznej osoby kierujące jednostkami organizacyjnymi pomocy społecznej są zobowiązane posiadać specjalizację z zakresu Organizacji Pomocy Społecznej oraz co najmniej 3-letni staż pracy w pomocy społecznej. Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży jest podmiotem uprawnionym do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego z zakresu Organizacji Pomocy Społecznej (zgoda Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 4 sierpnia 2015r.). Program szkolenia zakłada realizację 267 godzin zajęć dydaktycznych, w formie wykładów, ćwiczeń, warsztatów i hospitacji instytucji pomocy społecznej i jest zgodny z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Była to trzecia edycja szkolenia specjalizacyjnego w PWSIiP.

Kierownik szkolenia Małgorzata Bandach życzyła pomyślności jego uczestnikom. A kierownik studiów podyplomowych Rachunkowość i finanse dr Magdalena Forfa, żegnając się z absolwentami, życzyła im dalszych sukcesów i „spójnych przepisów podatkowych”. 


 



Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama