Za sprawą zamarzniętej wody powstaje „równoległy świat” snujący własne, dziwne opowieści, ale dostępne tylko tym, którzy okażą pokorę pochylając swój wzrok blisko natury. Lodowa saga trwa krótko, do pierwszych ciepłych promieni słońca, ale to tylko my tak to widzimy bo dla tego mikroświata jest to cała epoka...
- Fotografia była zawsze dla mnie bardziej narzędziem narracji o świecie, a nie tylko sporządzaniem jego „nieruchomych kopii”- wyjaśnia fotograf.
Zbigniew Ciborowski, urodził się w 1948 roku w Łomży. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Z zawodu nauczyciel-polonista. Wykładał też fotografię w WSP w Olsztynie i PLSP w Łomży. Zajmuje się różnymi dziedzinami tej sztuki od 40 lat. Fotografuje głównie przyrodę, ale uprawia też inne rodzaje fotografii.
Jest popularyzatorem i krytykiem sztuki sztuki fotograficznej. Dużo podróżuje po krajach Europy czego efektem są fotografie i filmy. Zajmuje się także grafiką komputerową współpracując z wydawnictwami.
Jest autorem 18 wystaw indywidualnych, a także uczestniczył w kilkudziesięciu
wystawach i konkursach fotograficznych zdobywając znaczące nagrody i wyróżnienia w Polsce i za granicą. Jest członkiem i współzałożycielem Klubu Fotografii NURT w Łomży. Członek rzeczywisty (AFRF) Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczpospolitej Polskiej (nr leg. 315), którego kapituła przyznała mu medal ,,Zasłużony dla polskiej fotografii''.
Wernisaż wystawy odbędzie się 15 maja 2018 roku, o godzinie 18.00, w Galerii, N w Łomży, Al. Legionów 133. W programie występ artystów z Filharmonii Narodowej w Warszawie. Wstęp wolny.
Komentarze