Jak podkreślają media relacjonujące wydarzenie, oboje debiutowali w tej imprezie. Okazali się najlepsi wśród ponad 5 tysięcy współzawodniczących.
"Ten bieg był dla mnie szczególny. Rozpoczynam świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości, a uchwalenie Konstytucji 3 Maja to była wielka chluba dla Polski" - cytuje Onet słowa Jakuba Nowaka, który wyraził także wielkie uznanie dla uczestników biegu rozegranego w wysokiej temperaturze i na trudnej trasie z podbiegiem na Agrykolę i podziękował kibicom .
"W ostatnich latach przerzuciłem się jednak na maraton. Miałem parę kontuzji i dlatego tym bardziej cieszę się, że udało mi się tu zwyciężyć" - podkreślił w rozmowie z Onetem wicemistrz Polski na królewskim dystansie z 2015 roku. Właśnie ten medal i uzyskany wówczas w debiucie w maratonie czas 2:14,09 uważa za największy sukces w karierze.
Także Paulina Mazurek-Lipska zwróciła uwagę na trudy czwartkowego biegu. "To był mój pierwszy start tutaj i dzięki Bogu, że organizatorowi nie przyszło do głowy zrobić dwóch pętli na 10 km. Startowałam w Biegu Powstania Warszawskiego i w Biegu Niepodległości, ale ta trasa jest zdecydowanie najtrudniejsza z tej triady ze względu na Agrykolę" - powiedziała. Wygrała z czasem 18.38.
Warto dodać, że kilka dni wcześniej oboje startowali również w mistrzostwach Polski na 10 000 metrów rozegranych na bieżni stadionu w Łomży.
Pięciokilometrowa trasa wiodła przez miejsca związane z osobą i dziełem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego - inspiratora prac nad Ustawą Rządową z 1791 roku: Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykolą, Al. Ujazdowskimi, Górnośląską, Hoene-Wrońskiego do mety przy Rozbrat.
mężczyźni
1. Jakub Nowak (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) 15.28
2. Florian Pyszel (Świat Okiem Biegacza/Mińsk Mazowiecki) 15.57
3. Wojciech Kopeć (Team Kopeć/Olsztynek) 16.01
kobiety
1. Paulina Mazurek-Lipska (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) 18.38
2. Aleksandra Zawadzka (Warszawa) 19.32
3. Katarzyna Dziwosz (Warszawa) 20.15
Komentarze