Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 23 grudnia 2024 10:02
Reklama

Policyjne pary w walce o mistrzostwo kraju

Czy współpraca białostocko - łomżyńska może być efektywna? Wygląda na to, że tak, patrząc jak st. post. Izabela Kłosowska z Białegostoku i st. post. Kamil Skłodowski z Łomży poradzili sobie pierwszego dnia Ogólnopolskich Zawodów Policyjnych Patroli Rowerowych 2018, których gospodarzem jest Łomża.

Autor: Telewizja Narew i KWP Bialystok

Udział w rywalizacji biorą dwuosobowe reprezentacje wszystkich policyjnych garnizonów w kraju, czyli 17 ekip. Jak podaje KWP w Białymstoku, w 2017 roku na terenie kraju skierowano do służby 2643 policyjne patrole rowerowe.

Organizatorem  jest Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku przy współpracy z Wydziałem Prewencji Biura Prewencji Komendy Głównej Policji, Urzędem Miejskim w Łomży, a także Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie oraz Grupą Ratowniczą „Nadzieja” z Łomży. Zawody honorowym patronatem objął Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, a także Komendant Główny Policji nadinspektor dr Jarosław Szymczyk.

Trzeba przyznać, że organizatorzy zawodów, czyli Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku i Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie wspieranie przez miejscowe siły, m. in. księdza Radosława Kubła, koordynatora Grupy Ratowniczej "Nadzieja", zdecydowali się pokazać gościom z całej Polski to, co w Łomży najbardziej efektowne. Test wiedzy oraz umiejętności udzielania  pomocy przedmedycznej wymagały po prostu odpowiednich sal, ale już trasa rowerowego wyścigu par patrolowych pozwoliła na inwencję.

Funkcjonariusze startowali na bulwarach nad Narwią (tam też znajdowała się meta), "zwiedzali"  Starówkę dostając się tam karkołomnym podjazdem po bruku pod ulicę Kapucyńską, potem wracali nad Narew w okolicach mostu Hubala. I tak pięć razy, razem około 21 kilometrów. Szczególnie mordercza była wspinaczka przy klasztorze OO. Kapucynów. Nie wszystkim nogi "podawały". Zdarzyły się też awarie sprzętu. Jedna z par z tego powodu znaczną część dystansu pokonała w sposób kolarsko - biegowy. Policjanci na mecie otrzymali gromkie owacje za hart ducha i wolę walki.

"Policja jest organizacją nowoczesną, przykładającą szczególną uwagę nie tylko do wykorzystania nowoczesnych narzędzi technicznych, ale przede wszystkim dbającą o właściwy poziom przygotowania zawodowego. Potrzebę permanentnego podnoszenia wiedzy i umiejętności zawodowych policjantów służby prewencyjnej doskonale uzupełniają turnieje wiedzy zawodowej podczas których, w duchu sportowej rywalizacji, policjanci z całego kraju walczą o miano najlepszych w określonej dziedzinie, w tym wypadku najlepszego policyjnego patrolu rowerowego" - wyjaśnia ideę zawodów białostocka KWP.

Wyścig par zdecydowanie wygrali policjanci z garnizonu w województwie lubuskim. Sierż. szt. Tomasz Kołogryw oraz sierż. Filip Pendrak od startu narzucili tempo, którego nie wytrzymały inne duety i niezagrożeni wpadli na metę.

- Chętnie byśmy jeszcze jechali z 10 - 15 kilometrów - stwierdzili zgodnie brodacze. Bardzo pochwalili organizatorów za wybór, oznakowanie i zabezpieczenie trasy, na której byli dokładnie informowani, gdzie należy nieco  zwolnić, a gdzie zachować ostrożność na ostrym zakręcie.

Uszczęśliwieni byli także drudzy na mecie reprezentanci białostockiej KWP Izabela Kłosowska i Kamil Skłodowski. Zapewniali, że wymagającą trasę poznali tak, jak wszyscy dopiero w dniu startu.             

W mistrzostwach zawodów rozgrywane są następujące konkurencje: test wiedzy zawodowej, udzielanie pomocy przedmedycznej, wyścig patroli rowerowych oraz rowerowa sztafeta biathlonowa.

Wyniki pierwszego dnia podała KWP Białystok

Konkurencja „Test wiedzy policyjnej"

Zawodnicy w ciągu 50 minut odpowiedzieć musieli na 50 pytań dotyczących wiedzy obejmującej problematykę służby prewencyjnej. O zajętej lokacie decydować będzie liczba prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

I miejsce - KWP we Wrocławiu, patrol w składzie: sierż. Mateusz Ryglowski oraz st. post. Mateusz Caban

II miejsce - KWP w Białymstoku, patrol w składzie: st. post. Izabela Kłosowska oraz st. post. Kamil Skłodowski

III miejsce - KWP w Krakowie, patrol w składzie: st. sierż. Krzysztof Winkowski oraz st. sierz. Konrad Ziegler

Konkurencja „Udzielanie pomocy przedmedycznej”

Patrole rowerowe zmierzyły się również w praktycznym wykorzystaniu wiedzy oraz umiejętności w symulowanej sytuacji udzielania pomocy przedmedycznej. Czas na realizację zadania nie mógł przekroczyć 8 minut.

I miejsce - KWP w Białymstoku, patrol w składzie: st. post. Izabela Kłosowska oraz st. post. Kamil Skłodowski

II miejsce - KWP w Krakowie, patrol w składzie: st. sierż. Krzysztof Winkowski oraz st. sierż. Konrad Ziegler

III miejsce - KWP w Kielcach, patrol w składzie: st. sierż. Łukasz Stępień oraz sierż. Mirosław Wachocki

Konkurencja "Wyścig patroli rowerowych"

I miejsce - KWP w Gorzowie Wielkopolskim, patrol w składzie: sierż. szt.Tomasz Kołogryw oraz sierż. Filip Pendrak

II miejsce - KWP w Białymstoku, patrol w składzie: st. post. Izabela Kłosowska oraz st. post. Kamil Skłodowski

III miejsce - KWP w Katowice, patrol w składzie: asp. Dawid Stwora oraz sierż. Monika Nawrat

KLASYFIKACJA PO PIERWSZYM DNIU ZAWODÓW I ROZEGRANIU 3 KONKURENCJI

I miejsce - KWP w Białymstoku

II miejsce - KWP w Lublinie

III miejsce - KWP w Krakowie.



Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama