Na deskach „sceny na piętrze” MDK odbyły się prezentacje Mini Playback Show 50. przedszkolaków, które w tym roku, z okazji Jubileuszu Miasta, przygotowały pokazy łomżyńskich artystów ; Hanki Bielickiej, Mariki, Juli, Jacka Szymańskiego, Mariusza Brzostowskiego, Michała Sawickiego i Kapeli Kurpiowskiej. To już dziesiąty raz, kiedy najmłodsi zmierzyli się w muzycznych rywalizacjach.
W MDK-DŚT odbyły się także miejskie eliminacje do XXVI Festiwalu Piosnki Przedszkolaków „Mama tata i ja...”. 18. dzieci z łomżyńskich przedszkoli prezentowało swoje umiejętności wokalne pod czujnym uchem jurorów; Grzegorza Sekmistrza, przewodniczącego jury, muzyka, aranżera, kompozytora piosenek dla dzieci, Katarzyny Łebkowskiej, nauczyciela Szkoły Podstawowej Nr 7 w Łomży, animatorki kultury, i pomysłodawczyni projektu „Łomża mój dom”, Renaty Igielskiej, kierownika Miejskiej Biblioteki Publicznej oddziału dziecięcego w Łomży, oraz Magdy Sinoff , muzyka, dyrygenta, instruktora śpiewu i animatora kultury.
Jury przyznało Wyróżnienia Konkursu ;
Lenie Pezowicz – Publiczne Przedszkole Nr 9
Ewie Truchel – Niepubliczne Przedszkole Katolickie
Anieli Narolewskiej – Niepubliczne przedszkole Katolickie
Kalinie Marek – Przedszkole Publiczne Nr 5
Liwii Jankowskiej – Publiczne Przedszkole Nr 15
Maciejowi Szpada – Publiczne Przedszkole Nr 10
Nagrody Pierwsze oraz przepustka do udziału w finale Festiwalu w Białymstoku ;
Gabrieli Dziedzic - Publiczne przedszkole Nr 4
Mai Jarmułowicz - Odział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej Nr 9
Annie Przybylskiej - Publiczne Przedszkole Nr 5
Podczas obrad komisji wystąpił Teatr Form Niewielkich z Białegostoku który istnieje od 2014 roku i jest kontynuacją grupy działającej wcześniej po nazwą MIniAmulet. Aktorami są dzieci w wieku od 8 do 11 lat. Teatr jest prowadzony przez Małgorzatę Sienkiewicz - instruktora, reżysera oraz prezesa Fundacji "Przestrzeń".
Artystyczne dni w MDK-DŚT [FOTO]
Kwiecień to miesiąc konkursów i festiwali skierowanych do dzieci i młodzieży. MDK-DŚT zaprosił uczniów szkół średnich do eliminacji miejskich do 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
- 24.04.2018 11:46 (aktualizacja 25.09.2023 18:19)
![Artystyczne dni w MDK-DŚT [FOTO] Artystyczne dni w MDK-DŚT [FOTO]](https://static2.narew.info/data/articles/xl-artystyczne-dni-w-mdk-dst-foto-1650928122.jpg)
Reklama














![Czy warto zostać w Łomży? Młodzież debatowała o przyszłości miasta [VIDEO] Czy warto zostać w Łomży? Młodzież debatowała o przyszłości miasta [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-debata-oxfordzka-w-lomzy-mlodzi-o-przyszlosci-video-1765459198.jpg)
![Koncert Młodych Artystów w Kolnie – Piosenki Agnieszki Osieckiej w świątecznym klimacie [VIDEO] Koncert Młodych Artystów w Kolnie – Piosenki Agnieszki Osieckiej w świątecznym klimacie [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-koncert-mlodych-artystow-w-kolnie-piosenki-agnieszki-osieckiej-w-swiatecznym-klimacie-video-1765472203.jpg)
![Wieczór wigilijny pt. „Podzielmy się opłatkiem” w Galerii Sztuki Iwo Świątkowski [VIDEO] Wieczór wigilijny pt. „Podzielmy się opłatkiem” w Galerii Sztuki Iwo Świątkowski [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-wieczor-wigilijny-pt-podzielmy-sie-oplatkiem-w-galerii-sztuki-iwo-swiatkowski-1765713473.jpg)
![Ruchoma Szopka w Łomży 2025 – magia świąt w klasztorze Kapucynów | Część 1 [VIDEO] Ruchoma Szopka w Łomży 2025 – magia świąt w klasztorze Kapucynów | Część 1 [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-ruchoma-szopka-w-lomzy-2025-magia-swiat-w-klasztorze-kapucynow-czesc-1-video-1765365911.png)
![Ruchoma Szopka w Łomży 2025 – magia świąt w klasztorze Kapucynów | Część 2 [VIDEO] Ruchoma Szopka w Łomży 2025 – magia świąt w klasztorze Kapucynów | Część 2 [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-ruchoma-szopka-w-lomzy-2025-magia-swiat-w-klasztorze-kapucynow-czesc-2-video-1765366585.png)
Komentarze