Ona i jej czterdzieści trzy koleżanki oraz czterech kolegów złożyli ślubowanie oraz przyjęli pielęgniarskie czepki. Była to jedenasta uroczystość czepkowania na „Państwówce”.
W żyłach Nikoletty Panagiotakopulu płynie grecka krew, urodziła się w Atenach. Obecnie mieszka w Olsztynie oraz studiuje w Łomży pielęgniarstwo.
– Zawsze chciałam pracować w służbie zdrowia, ale czasem te plany ulegały modyfikacji, stąd pasja do lotnictwa. Myśl o byciu pielęgniarką jednak zwyciężyła – mówi studentka.
Magdalena Wyszomirska na czepkowanie przyszła z ośmiomiesięczną córką Laurą. – O wyborze studiów zadecydowała choroba taty. Chciałam zdobyć wiedzę, aby móc ją wykorzystać także w domu – mówi. Justyna Grzemba, studentka z najwyższą na drugim roku średnią ocen (4.8), twierdzi, że pielęgniarstwo to zawód zaufania społecznego, ma jednak nadzieję, że zarobki pielęgniarek ”będą w przyszłości odzwierciedlać ten fakt”, a ona nie będzie musiała po studiach emigrować z Polski. Nikoletta zamierza być pielęgniarka „w którymś z krajów anglojęzycznych”.
Studenci złożyli ślubowanie oraz przyjęli czepki pielęgniarskie z rąk dr Joanny Chilińskiej, prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu PWSIiP oraz dr Agaty Gołębiewskiej, wykładowczyni. Wykład „Pasja i jakość życia” wygłosił” ks. dr Jacek Czaplicki. Przed żakami jeszcze rok nauki, a być może także uzupełniające studia magisterskie z pielęgniarstwa na „Państwówce”.
– Kształcąc naszych studentów, zawsze akcentujemy ludzki, społeczny wymiar aktywności zawodowej. Liczy się człowiek i jego potrzeby. Z tym większą przyjemnością obserwuję i doceniam te poczynania naszych studentów, które mają wymiar społeczny, charytatywny, wykraczają poza codzienne obowiązki związane z nauką, a często są także olbrzymimi przedsięwzięciami logistycznymi – mówił podczas uroczystości Rektor PWSIiP w Łomży, dr hab. Dariusz Surowik, przypominając, że żacy z łomżyńskiej uczelni zarejestrowali ponad pięciuset potencjalnych dawców szpiku kostnego, a sześć osób z tej grupy oddało szpik do przeszczepu. Rektor akcentował także, że uczelnia realizuje projekt Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej, w którym studenci będą w niedalekiej przyszłości zdobywać umiejętności pracując na inteligentnych fantomach, symulujących choroby oraz dolegliwości.
Czepkowaniu towarzyszyło rozstrzygnięcie V Mistrzostw Makijażu Fantazyjnego. Na podium stanęły:
I miejsce Ewelina Żyznowska z PWSIiP w Łomży, studentka Kosmetologii
II miejsce Natalia Kozłowska, SUBE Szkoła Policealna Białystok
III miejsce Weronika Lanczewska z PWSIiP w Łomży, studentka Kosmetologii
Komentarze