Rewitalizacja Parku Jana Pawła II rozłożona została na 6 zadań. Najdroższym z nich jest budowa alejek spacerowych oraz montaż wyposażenia (ławek, koszy na śmieci, a także oznakowania). Na ten cel zabezpieczone zostało 800 tys. złotych, natomiast najniższa oferta opiewa na niespełna 855 tys. złotych. Na realizację tego zadania wpłynęły dwie oferty.
Drugim zadaniem, oszacowanym na 330 tys. złotych jest budowa tężni. Obiekt usytuowany w planach w miejscu obecnego wielkiego, wybrukowanego koła nie doczekał się jednak jak dotąd potencjalnego wykonawcy. Jak informuje Urząd Miasta na te zadanie nie została złożona żadna oferta.
Trzecim, co do wysokości kosztów zadaniem jest budowa i przebudowa sieci kablowych NN oraz budowa monitoringu wizyjnego. Założona kwota na ten cel wynosi 300 tys. złotych, zaś najniższa oferta opiewa na 296 tys. złotych. Gotowość realizacji tego zadania zadeklarowało czterech wykonawców.
Kolejnym równie kosztownym zadaniem jest budowa toalety wraz z niezbędną infrastrukturą, która została oszacowana także na 300 tys. złotych. Jedyna oferta jaka wpłynęła na te zadanie opiewa na blisko 280 tys. złotych.
Następnym zadaniem, na które miasto zaplanowało przeznaczyć 290 tys. złotych jest budowa fontanny, na którą złożone zostały dwie oferty, z których najtańsza jest o 20 tys. złotych wyższa od zabezpieczonych na ten cel środków.
Ostatnim zadaniem przewidzianym w rewitalizacji Parku Jana Pawła II jest budowa przyłączy i sieci wodociągowych oraz przyłączy i sieci kanalizacji sanitarnej. Na to zadanie znalazło się czterech potencjalnych wykonawców, z których dwie oferty są poniżej środków w wysokości 170 tys. złotych, zabezpieczonych na ten cel przez miasto. Najniższa oferta opiewa na kwotę 120,5 tys. zł, kolejna natomiast na 166 tys. zł.
Jak przekonują urzędnicy przy wyborze najkorzystniejszej oferty, oprócz ceny, pod uwagę będzie brany również okres gwarancji na roboty budowlane oraz termin realizacji zamówienia.
Rewitalizacja Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma jest współfinansowana przez Unię Europejską z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.
Komentarze