Wejścia do klatek mają równie efektowny wygląd. Kolorowe daszki, gres na ścianach, ledowe światła z czujnikami ruchu. Leszek Konopka, prezes "Perspektywy", zaprasza jeszcze na oględziny bloków od podwórka. Takie same kremowe, jasne kolory jak od frontu, ale widać też, że odnowione zostały balkonowe loggie.
- W pierwszych dniach z trudem rozpoznawałem swoją okolicę i swój blok, chociaż mieszkam tu 30 lat - uśmiecha się mieszkanka osiedla.
Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii budowlanych i materiałów do ocieplania, niezwykle atrakcyjnie wyglądają bloki, które wznoszone były w zupełnie innej epoce budownictwa mieszkaniowego. Liczyło się wtedy, żeby mieszkania powstawały szybko, a estetyka schodziła na daleki plan.
Ale efekt wizualny przy Księżnej Anny to tylko bonus dla lokatorów, prawdziwe zyski powinny dopiero się pojawić.
- Za kilka miesięcy zobaczymy jak wypadnie sezon zimowy w rozliczeniach kosztów centralnego ogrzewania. Spodziewam się, że lokatorzy powinni odczuć oszczędności. A już teraz informują mnie, że jest w mieszkaniach po prostu cieplej - mówi Leszek Konopka, prezes SM "Perspektywa".
Jak dodaje, w roku 2017, zgodnie z przyjętym w spółdzielni planem, wykonana została termomodernizacja 7 budynków, zrealizowanych w technologii OWT-67 w latach 1983-1992. Kolejność przeprowadzenia prac została ustalona przez Zarząd Spółdzielni i zatwierdzona przez Radę Nadzorczą według terminów oddania budynków do eksploatacji.
Zakres termomodernizacji obejmował przede wszystkim ocieplenie i wzmocnienie ścian zewnętrznych budynków, a także nadanie atrakcyjnej kolorystyki elewacji. Dodatkowo ekipy budowlane przeprowadziły remont posadzek polegający na skuciu starych, położeniu izolacji poziomej i wylaniu nowych oraz ułożeniu gresu, wymianie balustrad balkonowych i założeniu nowych witrokolorów zgodnie z projektem technicznym, który uwzględniał nie tylko efekty oszczędnościowe, ale także estetyczne.
Dodatkowo, poza pracami typowo ociepleniowymi, we wszystkich modernizowanych budynkach przeprowadzane zostały remonty elewacji wiatrołapów z położeniem gresu na ścianie frontowej i modernizacją instalacji domofonowej. Na ścianie frontowej elewacji wiatrołapów zamontowano lampy ledowe z czujnikiem ruchu.
W wyniku przetargu nieograniczonego wyłoniono 4 wykonawców zaplanowanych przez spółdzielnię prac:
-
„Firma Kazimierczuk” Jan Kazimierczuk, wykonawca termomodernizacji budynku przy ul. Księżnej Anny 1 i Księżnej Anny 5;
-
„IZO-BAU” Kazimierz Wąsiewicz, wykonawca termomodernizacji budynku przy ul. Księżnej Anny 3;
-
„Zakład Remontowo-Budowlany” Szczepan Kijewski, wykonawca termomodernizacji budynku przy ul. Księżnej Anny 14 i Księżnej Anny 16;
-
„Firma MAR-TECH” Mariusz Chludziński, wykonawca termomodernizacji budynku przy ul. Księżnej Anny 9 i Księżnej Anny 7.
- Wszystkie firmy wykonujące termomodernizację wykonały to zadanie z najwyższą jakością. W czasie prac, na bieżąco były uzgadniane wszelkie ważne dla mieszkańców kwestie. Budynki po termomodernizacji wyglądają jak nowe, a efekty ocieplenia, mam nadzieję, będą dla lokatorów także zadowalające finansowo - mówi prezes Leszek Konopka.
W 2018 roku Spółdzielnia Mieszkaniowa „Perspektywa” zamierza wykonać termomodernizację 4 budynków przy ulicy Księcia Janusza I.
Komentarze