Jak ważna jest ta trasa dla ruchu w centrum Łomży udowodniło kilka miesięcy jej przebudowy. O wiele bardziej niż zwykle zakorkowane były Giełczyńska, Stary Rynek, Rządowa, Dworna. Trudniejszy był dostęp do wielu instytucji, sklepów i firm w centrum.
Ale wraca już normalność. Tylko w lepszym wydaniu.
- Odbiór techniczny ulicy Polowej już się odbył we wtorek, a zatem inwestycja została zakończona. Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne trwają jeszcze tylko końcowe prace związane z malowaniem oznakowania poziomego na jezdni – informuje Grzegorz Daniluk z Ratusza
Inwestycja trwała od połowy maja do końca listopada. Efekt to przede wszystkim przebudowa infrastruktury podziemnej, jezdni, zjazdów na posesje prywatne i publiczne oraz chodników, ścieżki rowerowe, dodatkowe pasy do skrętu w lewo na Szosę Zambrowską, mini rondo na skrzyżowaniu z ul. Sadową, oświetlenie ulicy i przejść dla pieszych, nowe zatoki autobusowe.
Otwarcie ulicy Polowej to także powrót dawnego układu tras komunikacji miejskiej. Jak informuje łomżyńskie MPK, od 8 grudnia na ulicę Polową i dotychczasowe trasy przez Stary Rynek, Giełczyńską czy Rządową wracają autobusy linii: 2, 8, 10, 12. Jest także nowość wprowadzona – jak podaje MPK – na prośbę mieszkańców. Nowe przystanki powstały przy ulicy Polowej, w jej „górnej” części w rejonie Szkół Katolickich (z jednej strony) oraz Domu Pomocy Społecznej (z drugiej).
Jak dodaje Grzegorz Daniluk, remont ulicy Polowej kosztował 6 741 960, 41 zł, z czego 2 832 140, 47 zł miaso pozyskało z "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019".
Komentarze