Spotkanie miało na celu między innymi diagnozę i weryfikację zagrożeń wskazywanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także zaproponowanie skutecznych mechanizmów ich eliminowania.
W debacie udział wzięli: przewodnicząca Komisji Bezpieczeństwa i Rodziny Wanda Mężyńska, przedstawiciele rad osiedli, przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz mieszkańcy miasta. Gospodarzem spotkania był komendant miejski policji w Łomży - nadkomisarz Marek Sienkiewicz, który wspólnie z I zastępcą - nadkomisarzem Sebastianem Wojciekian oraz naczelnikami wydziałów i dzielnicowymi wsłuchiwali się w głosy zgromadzonych na spotkaniu dyskutantów.
Mundurowi przypomnieli uczestnikom debaty zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz przybliżyli sylwetki dzielnicowych, którzy są policjantami pierwszego kontaktu ze społeczeństwem. Policjanci omówili też założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz aplikacji „Moja Komenda”.
Podczas prowadzonej dyskusji na temat bezpieczeństwa, wskazano sugestie i sformułowano wnioski, które będą podstawą do podjęcia działań przez policję bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa na terenie miasta.
Warto zauważyć, że wskazane przez uczestników debaty problemy oraz miejsca zagrożone często pokrywały się z tymi naniesionymi i potwierdzonymi na mapie.
-Uważam, że dobre kontakty między mieszkańcami a policją są bardzo potrzebne. Jest to konieczne, bym w naszym mieście czuła się bezpiecznie- podreśla Pani Ania.
Komentarze