Jak pożyczać?
Pożyczaj tylko tyle ile naprawdę potrzebujesz i będziesz w stanie spłacić w przyszłości – rozsądnie do swoich przychodów. Jeśli przestaniesz spłacać pożyczkę pojawią się u Ciebie płatne powiadomienia i monity, które zazwyczaj występują w formie listów poleconych, wiadomości e-mail lub smsów. Najbardziej jednak jest tu istotny fakt, że zapłacisz za nie z własnej kieszeni. W przypadku gdy wpadniesz w spiralę zadłużeń, opłaty windykacyjne i za sprawy sądowe, również zostaną po Twojej stronie.
Jeśli nie musisz pożyczać pieniędzy, nie rób tego na siłę. W przypadku gdy nie masz wyboru zapoznaj się najpierw z opiniami i wszystkimi dostępnymi informacjami na temat chwilówek na portalach branżowych. Jeden z nich chwilowo.pl udostępnia ciekawe i najbardziej aktualne wiadomości w sieci, znajduje się tam, także ranking chwilówek, forum i porównywarka cen.
Przed podpisaniem każdej umowy dokładnie zapoznaj się z jej treścią unikniesz być może w ten sposób problemów w przyszłości natury finansowej i sądowej. Zwróć uwagę na adnotacje napisane drobnym druczkiem, są to tzw. „czarne kruczki”, które również są bardzo istotne. Jeśli nie rozumiesz jakiejkolwiek części – nie bój się pytać. Przy większości firmach pożyczkowych istnieją, również Biura Obsługi Klienta, a ich obowiązkiem jest odpowiedzieć na wszystkie Twoje wątpliwości. W przypadku niejasności poradź się osób, które się na tym dobrze znają.
Komentarze