To realizacja porozumienia sprzed dwóch lat, kiedy władze Łomży zgodziły się zamienić formułę czasowych dzierżaw czasowych na dzierżawę wieczystą. Jednym z warunków było zobowiązanie prowadzących sklepy, zakłady gastronomiczne i usługowe do podjęcia remontów i nadania całemu miejscu atrakcyjniejszej formy architektonicznej. Aleja Legionów, przy której znajdują się pawilony, to jeden z głównych szlaków tranzytowych przez Łomżę i swego rodzaju „wizytówka” miasta. Powstały blisko 30 lat temu wraz z nowym dworcem, a cała inwestycja wiązała się z wizytą w Łomży papieża Jana Pawła II. Zbudowany został ciąg 34. lokali. Od strony alei Legionów prezentujący się jako długa jasna ściana (doczekała się niepochlebnych określeń) wyłożona modnym wówczas sidingiem. Niewiele się od tej pory zmieniło w wyglądzie tej budowli.
Zmienić się zresztą nie mogło, bo perspektywa zakończenie dzierżawy obiektu w niedługiej perspektywie czasowej zniechęcała do inwestowania. Dopiero nowe warunki korzystania ze swoich uprawnień właścicielskich zmieniły sytuację.
Goszczący w Ratuszu przedsiębiorcy podczas spotkania z zastępcą prezydenta Andrzejem Garlickim, poinformowali o swoich planach
„Remont podzielony zostanie na etapy. Podczas spotkania uzgodniliśmy z władzami miasta, że już we wrześniu zaczniemy remontować sześć pawilonów przy ulicy Dworcowej” – zapowiedział Jacek Malanowski, z zarządu Zrzeszenia. Cały projekt to m.in. wymiana dachu, podwyższenie ścian, na których zamiast sidingu znajdzie się klinkier, cegły i szkło.
W projekcie inwestorzy starali się uwzględnione fakt, że dotychczasowe dworcowe obiekty będą się zmieniać w związku z planami budowy nowoczesnego Centrum Komunikacyjno – Handlowego.
Na zdjęciu: Tak będą wyglądać „dworcowe” pawilony po remoncie
Fot. UM Łomża
Komentarze