W tym roku, oprócz tradycyjnej już tematyki związanej z hodowlą bydła mlecznego, odbyły się także wykłady na temat hodowli bydła ras mięsnych i produkcji wołowiny. Najlepsi teoretycy i praktycy w hodowli i żywieniu bydła, mechanizacji, higienie, zdrowiu zaprezentowali swoją wiedzę podczas 24 prelekcji. Podobnie jak podczas poprzednich imprez części teoretycznej towarzyszyła wystawa firm z branży, ekspozycja maszyn rolniczych i degustacja wyrobów mlecznych rodzimych firm, a w tym roku także wołowiny.
– Wystawa „Ferma Bydła” jest formą kształcenia studentów gdzie pokazujemy im najnowsze osiągnięcia w zakresie produkcji mleka i najnowocześniejszy sprzęt. Chodzi o to żeby teoria miała swoje przełożenie na praktykę. Czwarta już ogólnopolska „Ferma Bydła” świadczy o tym, że nasz region jest postrzegany jako wiodący w produkcji mleka i sądzimy, że przyszłość naszej szkoły powinniśmy na tym budować. Na razie koncentrujemy się na „Fermie Bydła” i na sprawach związanych z produkcją mleka. Targi zaznaczają naszą obecność w regionie i uważam, jest to jedna z form z jednej strony informująca o tym co dzieje się w WSA, a z drugiej dostarczają konkretną wiedzę praktyczną. Ściągnęliśmy całą czołówkę naukową, w zakresie weterynarii – tłumaczył Jego Magnificencja Rektor Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży Roman Engler.
Wystawa była także okazją do spotkania hodowców z przedstawicielami kilkudziesięciu firm oferujących maszyny, urządzenia, pasze i zwierzęta.
– W miejscu tym spotykają się producenci mleka i hodowcy bydła, wykładowcy najlepszych w Polsce uczelni rolniczych oraz przedstawiciele firm zaopatrujących producentów w niezbędne urządzenia i maszyny – stwierdziła radna Sejmiku Województwa Podlaskiego Daria Sapińska. – Mają tu idealną okazję na zapoznanie się z wynikami badań prowadzonych w hodowli bydła, produkcji mleka, a także pokazują od strony praktycznej nowości oferowane przez firmy, które wystawiają tu swoje produkty. Mogę śmiało powiedzieć, że wartość takiego spotkania jest nieoceniona. Jest również okazją do wymiany spostrzeżeń dotyczących aktualnej sytuacji w produkcji mleka i hodowli bydła mlecznego. Pozwala też na nawiązanie nowych kontaktów i zacieśnienie współpracy z dotychczasowymi kontrahentami.
Tak, że tego typu spotkania są bardzo ważne i owocne. Sukces przez wiedzę. Zgromadzeni goście oprócz wzbogacania swojej wiedzy w nowe informacje i doświadczenia, mogli obejrzeć występ zespołu „Droga na Ostrołękę”. Odbył się też konkurs, w którym rozlosowano cenne nagrody.
Spotkanie zorganizowano przy współpracy z Krajowym Stowarzyszeniem Promocji Obszarów Wiejskich, Podlaskim Związkiem Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka.
Zgromadzeni goście oprócz wzbogacania swojej wiedzy w nowe informacje i doświadczenia, mogli obejrzeć występ zespołu „Droga na Ostrołękę”. Odbył się też konkurs, w którym rozlosowano cenne nagrody.
Spotkanie zorganizowano przy współpracy z Krajowym Stowarzyszeniem Promocji Obszarów Wiejskich, Podlaskim Związkiem Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka.
Komentarze