- Moje obrazy osadzam w kontekście intelektualnym, chcę aby archiwizowały rzeczywistość socjologiczną i antropologiczną – twierdzi Sylwester Chrapowicz, malarz. - Chcę uchwycić, skondensować w pracach, to co jest rysem współczesnego człowieka, którego osobowość określają rozmaite przedmioty: popularne marki firm odzieżowych, gadżety technologiczne. To zapośredniczenie człowieka przez rzeczy opisują socjologowie, filozofowie. Rzeczy są podstawowym narzędziem naszych wysiłków tożsamościowych, są też pułapką, w którą bezwolnie wpadamy.
Wernisaż wystawy malarza miał miejsce w Galerii N w Łomży. Sylwester Chrapowicz z wykształcenia jest pedagogiem i socjologiem, pracuje w Wielofunkcyjnej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Łomży. Przez dziesięć lat mieszkał w Izraelu, gdzie stawiał pierwsze kroki artystyczne, malował i uczestniczył w aukcjach dzieł sztuki. Z tego okresu pochodzą jego pierwsze obrazy olejne nawiązujące do symboliki judaistycznej i chrześcijańskiej. Elementy synkretyzmu można odnaleźć i w innych pracach malarza.
To już druga wystawa artysty w Galerii N. Sylwester Chrapowicz został doceniony także na białostockim XVII Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Plastycznej „Wyprawa w kierunku wyobraźni” zdobywając pierwszą nagrodę.
Recenzję prac Sylwestra Chrapowicza publikowaliśmy tutaj: http://www.narew.info/7,7648-danse_macabre.html
Komentarze